“FSM Bulvarı için keşke Nilüfer’den de görüş alınsaydı”

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin FSM Bulvarı’nda yapacağı düzenlemeyle ilgili konuşan Başkan Mustafa Bozbey, “Biz 4 yıl önce FSM Bulvarı için proje sunmuştuk. Keşke Nilüfer Belediyesi’nin görüşü sorulsaydı. Düzenlenmenin bir an önce yapılması önemli. Bittiğinde teşekkür etmesini de biliriz” dedi. 

“FSM Bulvarı için keşke Nilüfer’den de görüş alınsaydı”
Nilüfer Belediye Meclisi’nin aralık ayı olağan toplantısı yapıldı. Mecliste, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda (FSM) yapacağı düzenlemeler gündeme geldi. Başkan Mustafa Bozbey 4 yıl önce FSM Bulvarı ile ilgili alternatifli projeyi Büyükşehir Belediyesi’ne sunduklarını belirterek, “Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, ‘Eğer Büyükşehir Belediyesi buraya yapamazsa Nilüfer’e devredin, kaynaklarımız kısıtlı olmasına rağmen Nilüfer Belediyesi olarak biz o caddeyi nitelikli hale getiririz’ dedik. Sonuçta bu noktaya geç de olsa gelinmesi iyi bir şey. Ama keşke daha önce yapılsaydı.

Keşke Nilüfer Belediyesi’ne de ‘Ne düşünüyorsunuz?’ denseydi. Hastane alanı ile ilgili tekliflerimiz vardı. Burası demokrasi alanı olsun altı da otopark olsun dedik. Bursa’nın gerçek bir meydana ihtiyacı var, çünkü bu şehirde gerçek meydan yok. En büyük meydan Nilüfer Belediyesi Cumhuriyet Meydanı. Maalesef Bursa’da kavşaklara meydan deniliyor” diye konuştu.
Mudanya Yolu ile Beşevler’in birbirine bağlanması gerektiğini söyleyen Mustafa Bozbey, “Esentepe’den kalkan tramvay Kara Fatma’ya kadar gidip gelmeli. Beşevler’deki insan Mudanya yoluna çıkamıyor. Arada 3,5 kilometre mesafe var. Bu ulaşımı sağlamak lazım. Demiryolu hattı eğer Beşevler Caddesi’ne kadar uzanmazsa caddenin işlevselliğini artıramayız. Mutlaka Beşevler’e demiryolu hattı uzanmalı. İnsanlar o zaman Mudanya Yolu’ndan Beşevler’e geçme imkanına sahip olacaktır” diye konuştu.

FSM Bulvarı ile ilgili görüşlerini dile getirdiklerini ifade eden Bozbey, “Yapılır veya yapılmaz, bilemeyiz, ama biz yapılmasını isteriz. Biz Nilüfer Belediyesi olarak sorumluluk alanımız dışındaki hizmetlerle ilgili teklif getiririz. FSM Bulvarı’ndaki düzenlemenin bir an önce başlayıp bitirilmesi son derece önemlidir. Bu konuda teşekkür etmesini de biliriz. Kim yaparsa yapsın, neticede şehre hizmettir Büyükşehir Belediyesi bunu gündeme almış, bitirecekse şimdiden teşekkür ederiz. Bittiğinde de gerekirse basın toplantısı yapar ve teşekkür ederiz. Çünkü bu bir hizmettir, kim yaparsa yapsın” ifadelerini kullandı.


 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER