Fuatavni sorusuna ilginç yanıt

Erzurum'daki bir lokantada basın mensuplarıyla bir araya gelen Ala, 2002'den beri sürekli Türkiye'nin önüne engeller konulmaya, yapılan işlerin önüne set çekilmeye çalışıldığını söyledi. Ala bir gazetecinin "Bir gazetecinin "Fuat Avni'yi neden bulamıyorsunuz, hala ortada yok" yönündeki soruya ise dikkat çeken bir yanıt verdi.

Fuatavni sorusuna ilginç yanıt
Ala, 2010'da KPSS sorularının çalındığının o dönemde açığa çıktığını ancak kapatıldığını anımsatarak, açığa çıkan olayı kapatanların da yargılandığını belirtti. Artık suç işleme, millete kastetme kapasitelerinin ortadan kaldırıldığını anlatan Ala, "Devleti başka ülkelere ihbar etme, ispiyonlama gibi birtakım faaliyetler içerisinde zaman zaman maalesef olanları görüyoruz. Onların da o anda önleri kesiliyor. Büyük bir badireden geçilmiştir, büyük bir açık darbe önlenmiştir. Kimse milletten ve devletten daha güçlü değildir" ifadesini kullandı.

'FUAT AVNİ'Yİ NEDEN BULAMIYORSUNUZ?'

Bir gazetecinin "Fuat Avni'yi neden bulamıyorsunuz, hala ortada yok" yönündeki soruyu Ala, "İsmi telaffuz etmeden, o 'bulamadınız' diye bir şey yok. Devletin de kendine göre birtakım yöntemleri oluyor. Onun için hüküm cümlesi kurmamış olmanız daha iyi olur. Yani 'bulamadınız' değil de yani. Yurt dışından Hong Kong'dan, şuradan buradan insanlar bir sürü şeyler yazıyor, çiziyor. Bakın ne kadarı gerçek ne kadarı yalan, zaten takip ediyorsunuz. Sosyal medya bir gerçektir, tek başına orası insanların zihnini, alacakları kararları şekillendirmesin" diye konuştu.  
Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2015, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326