Galatasaray Kulübü'nden sert açıklama

Galatasaray Kulübü, bazı televizyon programlarında Sarı-Kırmızılı kulüple ilgili yapılan yayınlara ilişkin yayınladığı açıklamada; çamur at, izi kalsın” yöntemi tekrar uygulanmak isteniyor dedi.

Galatasaray Kulübü'nden sert açıklama

Resmi siteden yapılan açıklama şöyle;

"360, Beyaz TV ve A Haber kanallarında ligin başladığı ilk günden itibaren yayınlanan spor programlarında, basın etiğiyle en ufak bir ilgisi bulunmayan klasik “çamur at, izi kalsın” yöntemi tekrar uygulanarak, Galatasaray’a ve yöneticilerine bel altı, kişisel özel hayatı çıkarlarına alet eden ve elbette isimsiz, manupilatif ve asılsız iddialarla süslenmiş yayınlar yapılmaktadır.

Öncelikle söz konusu programların ve program yöneticilerinin Galatasaray’a ilişkin sportif bir haber yaptıklarının çok ender görüldüğü bilinmektedir.

Ne yazık ki, ülkemizde , dünyanın hiçbir saygın ülkesinde rastlanmayan böyle bir magazin spor medyası düzenine müsaade edilmektedir. Bu düzende önce çamur atılır, “iddia” adı altında, “gazetecilik yapıyoruz” kisvesi altında ortam yaratılır. Kurulan tuzağa, hedeflenen isimler “suçlamalara cevap vermeniz gerekir” diyerek “davet” edilir. Davete “icabet” edilmezse, saldırı/iddia perdesi bir doz yükseltilir, çirkinlikler bir doz daha ileri taşınır ve böylece bir algı yönetimi uygulanır Tabii bunu yaparken, Galatasaray taraftarlarını da etkileyerek hoşnutsuzluk yaratmak ve böylece kendilerine yeni yeni malzemeler çıkarmak, en büyük umutları ve istekleridir. Bu nedenle her başarısız sonuçların ardından Florya’ya naklen yayın arabası gönderirler, her kulüp toplantısında seçilmiş isimleri uzun uzun konuştururlar, sıradan adi bir yolsuzluk olayını dahi bir saldırı aleti haline getirmeye çalışırlar.

Amaç gazetecilik adına esas kazançlarını oluşturan “rating savaşı”na cephane taşınmasıdır. Bugün gündemde Galatasaray vardır, çünkü Galatasaray Türkiye’nin en büyük, en prestili ve en çok taraftara sahip camiasıdır. Acımasızca her ismi zamanı geldiğinde malzeme haline getiren bu show’ların “malzemeleri” de ne yazık ki son zamanlarda Başkanımız ve bazı yöneticilerimiz olmuştur. Her zamanki gibi, yalan ve asılsız iddialarla, yöneticilerimizi savunma yapmak zorunda bırakmaya çalışarak izleyenlerin kafalarında soru işareti bırakmak için tüm hünerlerini göstermişlerdir.

Ve ne yazık ki, Galatasaray içinden de bu acımasız medya çarkının tuzağına düşenler olabilmektedir. İkbal ve mevki uğruna sağda solda basit ve asılsız dedikodularla konuşarak Galatasaray’ı malzeme etmeye cesaret edenleri de Camiamız not etmiştir ve gereğini yapacaktır.

Bütün bu konuların detayları üzerinde Yönetici arkadaşlarımız arzu ettikleri takdirde ayrı ayrı kamuyu bilgilendireceklerdir. Kulübümüz bütün bu mesnetsiz, şahitsiz ve kanıtsız saldırıların cezalandırılması için RTÜK dahil olmak üzere bütün cezai ve hukuki haklarını kullanacaktır. Kimsenin bu konuda şüphesi olmasın.

Her gün yeni örneklerle yaşanmakta olan bu ahlaksızca kurgunun perde arkasında gerçek aktörlerin kimler olduğu da sağduyulu Galatasaray Camiasınca çok iyi bilinmektedir.

Galatasaray 109 yıllık köklü bir Camiadır. Yönetimler değişebilir, kişiler değişebilir ama haklı olduğumuz konularda Kulübümüzün itibarına yönelik her türlü saldırıya karşı mücadelemiz, bütün yönetimlerimizin asli ve değişmez görevi olacaktır.

Bütün kamuoyunun dikkatine ve bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,

GALATASARAY SPOR KULÜBÜ" 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2014, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326