Galatasaray'da bir aday daha!

Galatasaray'da 3 yıl önce Ünal Aysal'a karşı başkan adayı olan Mehmet Helvacı seçime girebileceğini ancak illaki başkan olmak gibi bir fikrinin olmadığını, yönetici olarak da bu zor günde Galatasaray'a hizmet için soyunabileceğini açıkladı.

Galatasaray'da bir aday daha!

Başkan Ünal Aysal bu dönemde büyük bir sessizliğe bürünerek seçimde yeniden aday olup olmayacağını gizemli bir havaya sokuyor. Ünal Aysal'ın durumu netliğe kavuşmayınca sarı kırmızılı camianın ileri gelenleri olağanüstü kongre için nabız yoklamaya başladılar. Aday adayları Ünal Aysal'ın kararı belli olmadıkça durumları hakkında net bir karar veremezken, 1990-96 yılları arasında 6 yıl süreyle sarı kırmızılı kulübün başkanlığını yapan Alp Yalman'ın ismi adaylık için ilk öne çıkan isim oldu.

Alp Yalman bugün yakın dostları ile olağanüstü kongre için biraraya geldi ve bir seçim stratejisi belirlemek için çalışmalara başladı. Alp Yalman'ın liseli ve lisesizleri kapsayacak dengeli bir yönetim kurulu oluşturmayı ve öncelikle futbol şubesini toparlayacak hamleler için kolları sıvamaya hazırlandığı öğrenildi. Alp Yalman teknik direktörlüğü Mustafa Denizli'yi getirmeyi de düşünüp, Ünal Aysal'ın ilk döneminde futbol şubesi yöneten Abdürrahim Albayrak'ı da listesine katmayı düşündüğü bildirildi.

MEHMET HELVACI: "YÖNETİMDE YER ALABİLİRİM"

Sarı kırmızılı kulüpte kongreye doğru kulisler hız kazanırken, 3 yıl önce Ünal Aysal'a karşı başkan adayı olan Mehmet Helvacı ise seçime girebileceğini ancak ille de başkan olmak gibi bir fikrinin olmadığını, gerekirse yönetici olarak da bu zor günde Galatasaray'a hizmet için soyunabileceğini açıkladı. Mehmet Helvacı; "Ünal Aysal'ın savurgan harcamalarını durdurmak için son seçimde de üyelerimizi uyarmaya çalıştık. Kulüp bugün zorda, gerek içerden gerek dışardan çalışmaya hazırım. Ünal Aysal olmaz ise Alp Yalman'a karşı aday olurum. Gerekirse dışardan projede üretirim. Ancak kulübün içinde bulunduğu koşullar güçbirliğini gerektiriyor. Bir konsensüs yönetiminde de yer alabilirim" diyerek 25 Ekim'deki kongreye yönelik görüşlerini dile getirdi.

AHMET ÖZDOĞAN : "G.SARAY ZOR GÜNÜNDE SAHİPSİZ BIRAKILMAZ GEREKİRSE GÖREVE TALİP OLURUZ"

Galatasaray'da Faruk Süren ve Özhan Canaydın gibi başkanlarla uzun süre yöneticilik yapan Profesör Doktor Ahmet Özdoğan da kongreye doğru kişi ve gruplarla görüşmelerini sürdürüyor. Ahmet Özdoğan'ın başkan Ünal Aysal'ın yarın kararını açıklaması durumunda Ali Dürüst, Turgay Kıran, Adnan Öztürk, Cemal Özgörkey, Mehmet Helvacı gibi isimlerle biraraya gelerek , Ünal Aysal'a karşı güçlü bir ekip oluşturmak için görüşmelerde bulunacağı öğrenildi.

ADNAN ÖZTÜRK SESSİZ

Ünal Aysal'ın yönetiminden ayrıldıktan sonra Aysal'ı eleştiren isimlerin başında gelen eski yönetici Adnan Öztürk ise kongre öncesinde sessiz bir politika izliyor. Adnan Öztürk'ün Ünal Aysal ve diğer adayların durumuna göre bir yol haritası izleyeceği ve gerek duyulursa seçime girebileceği de sarı kırmızılı kulislerde konuşuluyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 17:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
candost
candost - 8 yıl Önce

galatasarayın avrupa başarısının alt yapı temelini atan alp yalman futbol bilgisiyle galatasaray başkanlığına yakışan biri gs yı ancak alp yalman kurtarır.

SIRADAKİ HABER

banner321

banner326