Galatasaray’dan Tff Açıklaması

Galatasaray Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) son zamanlarda almış olduğu kararlar hakkında açıklamalarda bulundu.Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, “Dün internet sitemizden yaptığımız...

Galatasaray’dan Tff Açıklaması
Galatasaray Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) son zamanlarda almış olduğu kararlar hakkında açıklamalarda bulundu.
Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, “Dün internet sitemizden yaptığımız açıklamaya ek olarak, TFF’nin, Disiplin Kurulu’yla Tahkim Kurulu’nun son aylarda üst üste almış olduğu, tarafsızlık ilkesini hiçe sayan ve güvenilir bir merci olmak vasfını kaybettiğine dair endişelerimizi araştırmak; TFF’nin ve kurullarının karar ve icraatlarının kuruluş sebep ve ilkeleriyle uyumlu olup olmadığını inceletmek üzere, yönetim kurulumuz, Türkiye’nin önde gelen ve tarafsız hukukçularını davet etme kararı almıştır. Çıkacak rapor, kamuoyuyla ayrıca paylaşılacaktır. Bu vesileyle, taraftarlarımızdan, TFF’nin ve kurullarının son kararlarına tepkisini çok iyi anlamakla beraber, bu konuda sükunetlerini kaybetmeden, bu çalışmaların sonucunu sağduyu içerisinde beklemeleri rica olunur” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER