“geleceğe Kulaç Atıyoruz” Projesi Hayata Geçiyor

Samsun’da 2. sınıflara yönelik düzenlenen “Geleceğe Kulaç Atıyoruz” projesi hayata geçiyor.Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, yüzme sporunun çok küçük yaşlarda başlanıp...

“geleceğe Kulaç Atıyoruz” Projesi Hayata Geçiyor
Samsun’da 2. sınıflara yönelik düzenlenen “Geleceğe Kulaç Atıyoruz” projesi hayata geçiyor.
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, yüzme sporunun çok küçük yaşlarda başlanıp ileri yaşlara kadar rahatlıkla yürütülebilen bir spor olduğundan hareketle fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla 2. sınıflara yönelik olarak “Geleceğe Kulaç Atıyoruz” projesi hazırlandı.
BAKAN KILIÇ DA KATILACAK
“Geleceğe Kulaç Atıyoruz” projesinin, 25 Ocak Pazar günü Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın da katılımıyla başlatılacağı belirtildi. 19 Mayıs Kapalı Yüzme Salonu’nda gerçekleştirilecek proje kapsamında 2014-2015 eğitim-öğretim yılında Canik 100. Yıl, Kocatepe İlkokulu, İlkadım Gazipaşa ve Arıburnu İlkokulu’ndan toplam 251 öğrenci ile pilot çalışma yapılacak.
“Geleceğe Kulaç Atıyoruz" projesinin önümüzdeki eğitim-öğretim yılında da yaygınlaştırılarak devam edeceği ifade edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327