Geleceğin İK’cılarına 'yön' veren eğitim

PERYÖN Güney Marmara Şubesi tarafından, Bursa’daki insan kaynakları istihdamına katkı sağlamak, öğrencilerin mesleki açıdan gelişimine destek olmak ve insan kaynakları mesleğini tüm yönleriyle tanıtmak amacıyla, Uludağ Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER) işbirliğiyle hayata geçirilen ve öğrencilerden de büyük ilgi gören “Geleceğin İK’cıları” sertifika programı, öğrencilerin kariyerine ışık tutmaya devam ediyor…

Geleceğin İK’cılarına 'yön' veren eğitim
UÜ 3. ve 4. sınıflarında okuyan ilgili fakülte ve bölümlerden başvuru yapan adayların değerlendirmeye alındığı Geleceğin İK’cıları projesinin yeni dönem tanıtım toplantısı, Uludağ Üniversitesi’nde gerçekleştirilirken; program kapsamında öğrencilere, endüstride deneyimli İK yöneticilerinin hazırladığı çeşitli eğitimler verilecek ve Temmuz – Eylül ayları içerisinde belirlenen şirketlerde staj imkânı sağlanacak.
Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Güney Marmara Şubesi, aydınlık geleceğimiz olarak gördüğü öğrenciler, mesleki hayatlarına başlamadan önce gelişimlerinin ve yetkinliklerinin artırılması ve en donanımlı şekilde istihdama kazandırılması adına gerçekleştirdiği çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

PERYÖN, geride bıraktığımız yıl Uludağ Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi-KARMER işbirliğinde, Bursa’daki insan kaynakları istihdamına katkı sağlamak, işgücü piyasasında insan kaynakları alanında yetkin uzman açığını gidermek ve öğrencilerin, İK sektörünü bütünüyle tanımasına olanak sunmak amacıyla hayata geçirdiği ve öğrencilerden de yoğun ilgi gören “Geleceğin İK’cıları” projesi ile ilgili yeni dönem çalışmalarını başlattı.

PERYÖN Güney Marmara Şubesi ile KARMER işbirliğinde başlatılan “Geleceğin İK’cıları” isimli İnsan Kaynakları Uzmanlığı Sertifika Programı’na, yeni dönemde Uludağ Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi de (ULUSEM) destek verirken, yeni dönemin başlangıcı ile ilgili tanıtım toplantısı, Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Öğrencilere Birçok Kazanım Sağlayacak

Düzenlenen tanıtım toplantısına, PERYÖN Güney Marmara Şubesi adına Yönetim Kurulu Başkanı Levent Özçengel ve Genel Sekreter Müge Vatansever katılırken, KARMER adına Merkez Müdürü Yrd. Doç. Dr. Memet Zencirkıran, Merkez Sekreteri Zuhal Önal ile birlikte, projeye dâhil olacak öğrenciler katılım gösterdi.

Gerçekleştirilecek sertifika programı kapsamında öğrenciler, Endüstriyel İlişkiler & Çalışma Hayatı Mevzuatı, Bordro ve Özlük İşleri, Mülakat Teknikleri, İş Değerleme ve Ücret Yönetimi, Yetenek Yönetimi ve Kariyer Gelişimi, Performans Değerlendirme, Eğitim Yönetimi gibi önemli konularda konusunda uzman kişilerden eğitim alma fırsatına sahip olacak. Ayrıca belirlenen proje ödevlerinde grup olarak başarılı olan öğrenciler, 2 dersten fazla devamsızlık yapmaması koşuluyla, belirlenecek şirketlerde Temmuz – Eylül ayları içerisinde staj yapma imkânı bulacak.

İK Mesleğinde Kariyer Yapmak İsteyen Öğrencilere Fırsat Sunuyoruz

Tanıtım toplantısında konuşan ve “Bizim kaynağımız öncelikle insan” diyen PERYÖN Güney Marmara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Levent Özçengel, “İK konusundaki mesleki gelişimi artırmak, mesleğimizi tanıtmak ve öğrencileri bu mesleğe hazırlamak amacıyla hayata geçirdiğimiz proje, ilk günden bu yana büyük ilgi görüyor. Bu projede devamlılık çok önemli. İK mesleğinde kariyer yapmak isteyen ve kendini bu yönde geliştirmeyi amaçlayan öğrencilere, ilgili program doğrultusunda önemli bir fırsat sunduğumuza inanıyorum. İnsanın her yerde, her şartta en iyi şekilde olmasını hedefliyoruz. Programın hem öğrenciler, hem de bizler için aynı ölçüde faydalı olacağına inanıyorum. Programa katılmaya hak kazanan tüm öğrencilere de başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin Gelişimine Önemli Katkı Sunuyor
Özçengel’in ardından söz alan Uludağ Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Memet Zencirkıran da geride bıraktığımız yıl hayata geçirilen ve büyük ilgi gören sertifika programını Uludağ Üniversitesi olarak da çok önemsediklerini kaydederek, projenin öğrencilerin gelişimi açısından son derece önemli kazanımlar ortaya koyduğuna vurgu yaparak, PERYÖN’ün desteklerinin hem kendileri, hem de öğrenciler açısından çok önemli olduğunu sözlerine ekledi.

İnteraktif biçimde gerçekleşen toplantıda, öğrenciler de merak ettikleri soruları yöneltme imkânı bulurken, düzenlenen toplantı katılımcılar açısından oldukça verimli geçti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER