Geleceğin Moda Tasarımcıları Kültür Ve Sanat Gezisinde Buluştu

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım bölümü tarafından “Gaziantep’e Teknik, Kültür ve Sanat Gezisi” düzenlendi.Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım bölümü, bölüm hocaları Doç....

Geleceğin Moda Tasarımcıları Kültür Ve Sanat Gezisinde Buluştu
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım bölümü tarafından “Gaziantep’e Teknik, Kültür ve Sanat Gezisi” düzenlendi.
Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım bölümü, bölüm hocaları Doç. Havva Halaçeli Metlioğlu, Öğr. Gör. Dr. Özlem Uslu, Öğr. Gör. Hande Bilvar Akçaoğlu, Selçuk Tanyol, Arş. Gör. Zeynep Kahraman, ikinci ve üçüncü sınıf öğrencileri ile Gaziantep’e gerçekleştirilen teknik, kültür ve sanat gezisiyle öğrencilerin sanata, tasarıma ve halı endüstrisine bakış açıları daha da genişletildi.
Çukurova Üniversiteli ekibin Gaziantep’teki ilk durağı “Avşar Halı’’ fabrikası idi. İleride halı endüstrisinde rol almak isteyen öğrencilerimiz trend olan tasarımlar, üretim işleyişi ve dünya halı piyasası hakkında bilgi topladı. Daha sonra entegre bir tesis olan “Reis Halı’’da elyafın üretiminden ipliğin halı formunu alıncaya kadar ki bütün aşamalarını detaylıca görme fırsatları oldu.
Halı fabrikalarının ardından sıra Antep’in tarihi dokularını görmeye geldi. Tarihi İmam Çağdaş Kebap ve Baklava Salonu’nda keyifli bir öğle yemeğinin ardından öğrenciler şehrin tarih kokan sokaklarını gezdi. Tarihi Antep Kalesi, Zincirli Bedesten, Antep Çarşısı, Antep Evleri, Cam Müzesi’ni gezerken bol bol fotoğraf çeken öğrenciler yeni tasarımları için ilham topladı.
Ekip son olarak yine Gaziantep’in simgelerinden biri olan meşhur Tahmis Kahvecisi’nde günün yorgunluğunu atma imkanı buldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327