Genç kızı öldüren sığınmacı cinayeti itiraf etti!

Almanya'da 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Maria Ladenburger'in, bir Afgan mülteci tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Tecavüz ettikten sonra tıp öğrencisini öldürüp nehre atan saldırganın aynı bölgede öldürülen Carolin Gruber cinayetiyle ilişkisi araştırılıyor.

Genç kızı öldüren sığınmacı cinayeti itiraf etti!

Üst düzey bir Avrupa Birliği (AB) yöneticisinin avukatı olan Dr. Clemens Ladenburger'in kızı 19 yaşındaki Maria Ladenburger'in cesedi, AlmanyaFreiburg'daki bir nehirde bulundu.

Genç kıza tecavüz ettikten sonra öldürüp Dreisam Nehri'ne atan saldırganın kimliği, olaydan yaklaşık iki ay sonra ortaya çıktı.
Tıp öğrencisi Ladenburger'i öldüren kişi, bir Afgan mülteci. Polis kaynakları, şüphelinin 16 Ekim'de işlediği cinayeti itiraf ettiğini açıkladı.
Almanya'da tutuklanan Afgan mültecinin DNA kalıntıları, genç kızın saçları ve eşyalarında bulunmuştu.

Yalnızca Almanya'da değil Avrupa'da da büyük yankı bulan cinayetin yargı süreci, önümüzdeki yıl başlayacak. Maria Ladenburger, öldürülmeden önce bir sığınmacı kampında çalışıyordu ve katilini daha önce görüp görmediği bilinmiyor.
Polis, şimdi, aynı bölgede öldürülen Carolin Gruber isimli kızın şüpheliyle ilişkisini araştırıyor. Bazı haber siteleri, sığınmacının 10 Ekim'de öldürülen Carolin Gruber isimli genç kızın da katili olabileceğini yazdı. Yerel medya, detektiflerin iki cinayet arasındaki bağlantıyı incelediğini bildiriyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER