Girişimcilik Eğitimleri Şubat Ayında Başlıyor

Çanakkale’de, girişimci adaylarının yoğun ilgi gösterdiği Girişimcilik Eğitimlerinin 14’üncü programı 17-27 Şubat tarihleri arasında yapılacak.Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale İŞKUR ve KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü’nün...

Girişimcilik Eğitimleri Şubat Ayında Başlıyor
Çanakkale’de, girişimci adaylarının yoğun ilgi gösterdiği Girişimcilik Eğitimlerinin 14’üncü programı 17-27 Şubat tarihleri arasında yapılacak.
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale İŞKUR ve KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü’nün işbirliği ile gerçekleştirilen Girişimcilik Eğitimleri, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 17-27 Şubat tarihleri arasında toplam 70 saat süreyle yapılacak eğitimleri konunun uzmanı eğitimci Barış Göker verecek. Eğitime katılmak isteyenler, 10 Şubat’a kadar ÇTSO’ya başvuru yapabilecekler. Eğitimlere katılacaklar, başvuru ile veya gerek görüldüğü takdirde noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek. Eğitim programına daha önceden başvuranlar, yeniden ÇTSO’ya gelerek form dolduracaklar. Girişimcilik kurslarının sonunda katılımcılar uygun bulunurlarsa, yaptıkları yatırımın erkek girişimcilerde yüzde 60, bayanlarda ise yüzde 70’ine kadar hibe alabilecekler. Hibe desteği 30 bin lira ile sınırlı tutulacak. Ayrıca geri dönüşümlü olmak üzere 70 bin liralık yatırım kredisi de alınabilecek. Eğitimlerin sonunda katılımcılara verilecek 81 ilde geçerli olan girişimcilik sertifikalarında süre kısıtlaması bulunmuyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327