Görenler çoban olduğuna inanamıyor!

Türkiye genelinde çobanların facebook üzerinden teşkilatlanıp Bursa'da gerçekleştirdiği "koyun-keçi tanıtımı"nda renkli görüntüler yaşandı.

Görenler çoban olduğuna inanamıyor!
Ukrayna'dan gelen ve kulağında küpesi olan Türk çobanların da katıldığı tanıtımda, hayatında hiç koyun ve keçi görmemiş çocuklar büyük heyecan yaşadı.Minik çocuklar ilk defa koyun sevmenin keyfini yaşarken, kulağında küpesiyle tanıtıma katılan genç ise çoban olduğuna kimseyi inandıramadı. Çanakkaleli Oğuz Erdem, kulağında küpeleriyle koyun sağarken fotoğraf çektirdiğini, ancak kimseyi çoban olduğuna inandıramadığını söyledi. 
Oğuz Erdem, Çanakkale'de dedesinden kalan sürüye bakarak geçimini sağlıyor. İki kulağında küpe bulunan Erdem'in sosyal paylaşım sitelerinde süt sağarken paylaştığı fotoğraflarına, "Bizi kandırma, sen kim çobanlık yapmak kim" diye yorumlar yazılıyor. Koyun ve keçi bakmayı çok sevdiğini söyleyen Oğuz Erdem, "Ben küpeli çoban olmaktan gocunmuyorum. Çobanlık yapan bir insan da küpe takabilir. Bu durum çobanlık yapmaya mani değil. Benim rahmetli dedem hayvancılık yapıyordu. Bende de hayvan sevgisi oluştu. Veteriner olmak istiyordum, olmadı. Buzağı teknik bölümünü bitirdim. Bu bölüm ziraat mühendisliğinin bir bölümü. Hayvan yetiştirmeyle alakalı. Bir süre önce facebookta süt sağarken fotoğraf paylaştım, arkadaşım, 'Sen git memur ol. Senin çobanlıkla ne işin var' diye yorum yapmış" diye konuştu.
Ukrayna'dan getirdiği Romanov cinsi koyunlarıyla tanıtıma katılan Mustafa Aydın ise, "Bu koyunları Ukrayna'dan getirdik. Bu koyunlar yılda 4 ile 6 arasında yavruluyor. Ülkemizde damızlık koyun kalitesini artırmayı hedefliyoruz" dedi. 
Hayatlarında ilk defa koyun ve keçileri yakından gören minik çocuklar ise mutlu oldu. Koyunları doyasıyla seven çocukların mutlulukları yüzlerinden okundu. 

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER