Gümüşhane’de Trafik Polisleri Yaralı Halde Puhu Cinsi Baykuş Buldu

Gümüşhane’de uygulama yapan trafik polisleri buldukları puhu cinsi yaralı baykuşu Doğa Koruma ve Milli Parklar yetkililerine teslim etti.Bağlarbaşı mahallesinde yol uygulaması yapan Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğüne...

Gümüşhane’de Trafik Polisleri Yaralı Halde Puhu Cinsi Baykuş Buldu
Gümüşhane’de uygulama yapan trafik polisleri buldukları puhu cinsi yaralı baykuşu Doğa Koruma ve Milli Parklar yetkililerine teslim etti.
Bağlarbaşı mahallesinde yol uygulaması yapan Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı trafik polisleri, uygulama noktası yakınlarından gelen sesler üzerine bir ağacın dibini kontrol edince yaralı baykuşu buldu ve puhu cinsi yaralı baykuşu hemen Doğa Koruma ve Milli Parklar Gümüşhane Şube Müdürlüğü yetkililerine teslim etti.
İlk tedavi ve kontrolü Gümüşhane’de yapılan yaralı baykuşun nadir bulunan puhu cinsi olduğunu belirten Doğa Koruma ve Milli Parklar Gümüşhane Şube Müdürlüğü yetkilileri, sol gözünde enfeksiyon ve sol kanadında kırık olduğu şüphesiyle baykuşun tedavisinin yapılması için Kars Kafkas Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine gönderildiğini söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER