Adalet Bakanı Bozdağ'dan Sinan Ateş cinayeti açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara'da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayeti hakkında "Bütün boyutlarıyla soruşturuluyor. Karanlıkta kalan hiçbir yön olmayacak, her yönüyle aydınlatılacak. Kimsenin şüphesi olmamalı, yargı işliyor" dedi.

Adalet Bakanı Bozdağ'dan Sinan Ateş cinayeti açıklaması

Gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gündemdeki konulara ilişkin soruları yanıtladı. 

Bozdağ, eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetiyle ilgili, "Bütün boyutlarıyla soruşturuluyor. Karanlıkta kalan hiçbir yön olmayacak, her yönüyle aydınlatılacak. Kimsenin şüphesi olmamalı, yargı işliyor" dedi. 13 kişinin tutuklu olduğunu ve 1 kişinin de arandığını hatırlatarak Bozdağ, "Tetikçi de yakalanıp adalete teslim edilecek" ifadelerini kullandı.

Bozdağ, başörtüsü teklifiyle ilgili, "Bu düzenlemeye kökten karşı çıkmayı tarih affetmez" dedi. Bozdağ, Ahmet Davutoğlu'nun 'çoklu aday' önerisini ise "Hükümeti yetkisiz kılmakla hiçbir farkı yok" olarak değerlendirdi.

Bozdağ, HDP'nin kapatma davasına ilişkin de "Görülen davada bakan olarak kanaatimi paylaşmam doğru olmaz" şeklinde konuştu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla ilgili dava sürecini de değerlendiren Bozdağ, "Üç defa reddi hakim talebinde bulundular. Ne yapacağız CHP Genel Merkezi'nden hakim mi bulacağız. Rant peşindeler" ifadelerini kullandı.

Bozdağ, 28 Şubat davası hükümlüleri için de "Kenan Deniz ve İlhan Kılıç hakkında 'kocama hali'ne ilişkin raporlar Adli Tıp'tan çıkmış durumda. Süreç devam ediyor" açıklamasını yaptı. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2023, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER