Bakan Kurum'dan ikinci el konut için kampanya açıklaması

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İlk Evim Projesi kapsamında, kampanyanın 15 Ocak'ta başlatılacağını ve ilk etapta 100 bin konut planlandığını belirterek, "İkinci el konut almak isteyen vatandaşlarımız için de bir çalışma yapıyoruz" dedi.

Bakan Kurum'dan ikinci el konut için kampanya açıklaması

İKİNCİ EL KONUT KAMPANYASI DA HAZIRLANIYOR

Konut kira ve fiyatlarındaki artışı durdurmak adına çalışmalar yaptıklarını anlatan Bakan Kurum, İlk Evim Projesi kapsamında 15 Ocak itibarıyla kampanyaya başlayacaklarını ve burada ev alacakların uygun kredi maliyetleriyle ev sahibi olabileceklerini söyledi. 4400 TL'den başlayan taksitlerle vatandaşların ev sahibi olabileceklerini dile getiren Bakan Kurum, şunları söyledi:

"Bu kampanyaya da vatandaşlarımızın teveccühü yüksek. Bu süreci titiz bir şekilde yürütüyoruz. 81 ilde Emlak Konut, GYODER, İNDER ve dahil olmak isteyen tüm firmaların dahil olduğu bir kampanyayı yürütüyoruz. Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir bütün illerimizde vatandaşlarımız rahatlıkla ev sahibi olabilecekler. İkinci el konut almak isteyen vatandaşlarımız için de bir çalışma yapıyoruz. İlk Evim Projesi'ne ilk etapta 100 bin konutla başlayacağız ve vatandaşımızın talebi doğrultusunda geliştireceğiz. Tüm dünyada sosyal konut anlayışı kaldırılmışken, biz Sayın Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2023, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER