"Kızımla plaja gitsek dedikodu çıkıyor"

Turist vizesiyle Ada’da bulunan Şennur Gülbudak’ın torpille vatandaş yapılması kararı iddiasıyla ile ilgili Başbakan Hüseyin Özgürgün’den, “Kızımla plaja gitsek artık dedikodu çıkarıyorlar” açıklaması geldi

"Kızımla plaja gitsek dedikodu çıkıyor"

KKTC’ye turist vizesiyle gelip vatandaşlık alan Şennur Gülbudak (40) ile ilgili  Bakanlar Kurulu kararını muhalefet partilerinden Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) ve Halkın Partisi (HP) mahkemeye taşıdı. Üç gündür konuşmayan Başbakan Hüseyin Özgürgün’den ise “iddialar dedikodu” açıklaması geldi.

Mahkemeye taşınıyor

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Bu  sabah itibariyle herhangi bir gerekçeye dayanmaksızın keyfi şekilde alınan ve turist olarak ülkeye gelen birisine vatandaşlık verilmesi sonucunu doğuran Bakanlar Kurulu kararını Yüksek İdare Mahkemesi’ne taşıdık. Konu artık mahkemeliktir” dedi. “Hesap sormak için hükümete gelmeyi beklemeye gerek yoktur” diyen Özersay, “Gerçekten hak eden insanlar vatandaşlık alamazken böyle haksız ve gayri adil işlemlere müsaade etmeyeceğiz. Bakanlar kurulu kararında ‘vatandaşlığı zorunlu’ görülmüştür yazıyor. Yüksek mahkemede zorunluluğun neden kaynaklandığı açıklanmalıdır” ifadelerini kullandı.

‘Ben de, hanımefendi de evli’

Üç günlük suskunluğuna son veren  KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün iddialar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şennur Gülbudak’ın vatandaş yapıldığını kabul eden Özgürgün iddialara şöyle yanıt verdi. “Kızımla plaja gitsek artık dedikodu çıkarıyorlar. Ben de evliyim, hanımefendi de evli. Sevgili iddiaları asılsız.”

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326