Suikastçının polis okulundaki 'abi'sine gözaltı

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'u silahlı saldırı sonucu öldüren ve daha sonra vurularak etkisiz hale getirilen Mevlüt Mert Altıntaş'ın mezun olduğu İzmir Rüştü Ünsal Polis Okulundaki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu polis adaylarına "abi"lik yaptığı iddia edilen bir kişi gözaltına alındı.

Suikastçının polis okulundaki 'abi'sine gözaltı
Alınan bilgiye göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi  ekipleri, Rus Büyükelçi Andrey Karlov'u öldüren Ankara Çevik Kuvvet Şube  Müdürlüğünde görevli polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ın mezun olduğu İzmir  Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulundaki bağlantılarına yönelik çalışmalarını  sürdürüyor.
Yürütülen soruşturma kapsamında bir dönem polis okulunda teknisyen  yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra emekli olan Süleyman E'nin, Altıntaş ile  irtibatlı olduğu tespit edildi.
Bunun üzerine harekete geçen ekipler, şüpheliyi evinde gözaltına aldı.
Süleyman E'nin, Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulunda görev yaptığı  dönemde FETÖ mensubu polis adaylarına örgütsel hiyerarşi içerisinde "abi"lik  yaptığı ileri sürüldü.
İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine götürülen Süleyman  E'nin, polis adaylarını örgüte kazandırmak için çalıştığı, örgütün toplantılarına  götürdüğü iddia edildi.
Emekli olduktan sonra da FETÖ mensubu bir iş adamına ait kapatılan  sürücü kursunda çalıştığı belirlenen zanlının 2 kardeşinin de darbe girişimi  sonrası başlatılan FETÖ soruşturmaları kapsamında tutuklandığı öğrenildi.
Bu arada Süleyman E. ile tutuklanan FETÖ mensubu çok sayıda polis  arasında telefon irtibatlarının tespit edildiği, saldırıyı gerçekleştiren  Altıntaş ile bağlantısının ayrıntılı şekilde araştırıldığı bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2016, 00:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER