Ünlü Doktor Ender Saraç Oğlunu İstismar Ettiği İddialarını Yalanlandı

Ünlü Doktor Ender Saraç Oğlunu İstismar Ettiği İddialarını Yalanlandı

Ünlü doktor Ender Saraç'ın 8. sınıfa giden oğlu M. Saraç'ın, babasının cinsel istismarıyla ilgili rehber öğretmene yaptığı açıklamalar, şok etkisi yarattı.

5 Aralık 2023 tarihinde okuldaki rehber öğretmen tarafından tutulan raporda, çocuğun maruz kaldığı babasının uygunsuz davranışlarıyla ilgili detaylı bilgiler yer aldı.

Tutanakta M. Saraç'ın annesine; babasının özel bölgelerine dokunduğunu, banyoya sokma çabalarını, krem sürme bahanesiyle cinsel içerikli davranışlarını ve istememesine rağmen cinsel içerikli film izletme gibi olaylarını aktardığı yer alıyor.

Olayla ilgili olarak anne, daha önce başvurduğu avukat aracılığıyla bir çözüm bulamamış ardından başka bir avukata başvurarak okulu bilgilendirmesini talep etmiş ve okul yetkilileri, alınan kararlar doğrultusunda tutanakla birlikte okul müdürüne bilgi verileceğini ve gerekli aksiyonun alınacağını belirtmiş. 

Ender Saraç'tan İlk Açıklama: "Kesin ve Net İftira, Bunu Kanıtlayacağız!"

İddiaların ardından konuşan Dr. Ender Saraç, suçlamaları kesin bir dille reddederek, "Kesin ve net iftira. Bunu kanıtlayacağız." açıklamasını yaptı.

Haberler.com'un ulaştığı okul yetkilileri ise yasal sürecin devam etmesi nedeniyle konuya ilişkin daha fazla bilgi veremeyeceklerini belirttiler.