Gürkan: "tarafsız Ve Bağımsız Yargı, Hak Ve Özgürlüklerin Teminatıdır"

AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, “Hukukun üstünlüğü ve adaletin sağlanması, vatandaşların hak ve özgürlüklerinin teminatıdır” dedi.Gürkan, yeni adli yılın açılışı dolayısıyla yayınladığı mesajında, adaletin, hiçbir...

Gürkan:
AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, “Hukukun üstünlüğü ve adaletin sağlanması, vatandaşların hak ve özgürlüklerinin teminatıdır” dedi.
Gürkan, yeni adli yılın açılışı dolayısıyla yayınladığı mesajında, adaletin, hiçbir kurumun, görüşün, kesimin etkisi altında kalmadan hızlı bir şekilde tecelli etmesi, hakkın, hak edene verilmesi, toplumsal huzurun ve güvenin temel taşı olduğunu ifade etti. Gürkan mesajında daha sonra şunlara yer verdi:
"Güçlü ve işlevsel bir devlet mekanizması ve huzurlu bir toplum, Hukukun evrensel ilkelerine saygılı, hak arama yollarını sürekli olarak açık tutan, bireysel hak ve özgürlükleri koruyan bir idare ile hukukun üstünlüğü ve tarafsızlık ilkesine bağlı olarak hızlı bir şekilde çalışan yargı mekanizmaları ile mümkün olabilecektir.
Yine güçlü bir ülke olabilmemiz yasama, yürütme ve yargı erklerinin uyum içinde ve bunun yanında bağımsız olarak çalışması ile mümkün olabilecektir.
Hakkın hak edene verilmesi, tarafların kim olduğuna bakılmaksızın sadece adaletin tecellisi için çalışmak gibi kutsal bir misyonu üstlenmiş olan yargı, bu hayati görevi ne kadar başarılı bir şekilde yerine getirirse o derece toplumumuzda güven, huzur ve birliğin tesisine katkı sağlamış olacaktır.
Daha güçlü bir Türkiye ülküsü ile hareket eden AK Parti İktidarımız döneminde, her alanda ülkenin kronikleşmiş sorunlarına kalıcı çözümler sunmak, demokrasimizi ileri seviyelere taşımak, hukukun üstünlüğünü tesis etmek adına pek çok hukuki ve siyasi reform gerçekleştirilmiştir. Yargı kurumlarımızın çağın ve hizmetin gereklerine uygun olarak donatılması, bütün hukukçularımızın en iyi şartlarda, en iyi imkanlarla çalışmasının sağlanması amacıyla pek çok iyileştirme ve düzenleme hayata geçirilmiştir.
Amacımız, Türkiye’mizi her alanda olduğu gibi Adalet hizmetlerinin sunumunda da vatandaşlarımızın takdir ve güvenini kazanan ve bu alanda örnek gösterilen bir ülke konumuna getirmektir.
Bu düşüncelerle 2014-2015 Adli Yılı açılışını kutluyor, yeni Adli Yılın ülkemize adalet, barış ve huzur getirmesini temenni ediyor, adaletin tecellisi için fedakarca emek sarf eden tüm yargı çalışanlarına başarılar diliyorum."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER