Hacı Adayları Uğurlandı

Altınordu ilçesinde hacı adayları düzenlenen törenle kutsal topraklara uğurlandı.Hac farizasını eda etmek için kutsal topraklara giden 204 hacı adayı ve yüzlerce yakını, hüzün ve sevinci birlikte yaşadı. Ordu İl Müftülüğü önünde...

Hacı Adayları Uğurlandı
Altınordu ilçesinde hacı adayları düzenlenen törenle kutsal topraklara uğurlandı.
Hac farizasını eda etmek için kutsal topraklara giden 204 hacı adayı ve yüzlerce yakını, hüzün ve sevinci birlikte yaşadı. Ordu İl Müftülüğü önünde düzenlenen uğurlama törenine Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Müftü yardımcıları, Hacı adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın konuşmasıyla devam etti.
Başkan Tekintaş, burada yaptığı konuşmada, “Hacı adaylarımız sizlere gideceğiniz Mekke ve Medine’de bu mübarek mekanlarda sağlıklı ve sıhhatli bir hac dönemi diliyorum. Bu kutsal yolculuktan sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dönmenizi, sevdiklerinize kavuşmanızı ve yapacağınız Hac ibadetinin şimdiden makbul olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından gerçekleştirilen dualar ile hacı adayları otobüslere bindiler. Hacı adayları otobüslere bindikten sonra Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş otobüsleri gezerek ‘Hayırlı yolculuklar’ temennilerinde bulundular.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER