Hakkari Üniversitesi’ne Yoğun İlgi

Hakkari Üniversitesi’nin kontenjanlarına yerleşme oranının yüzde 90,325 olduğu açıklandı.Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan sınav sonucunda Hakkari Üniversitesi’ni kazanan öğrencilerin kayıt heyecanı...

Hakkari Üniversitesi’ne Yoğun İlgi
Hakkari Üniversitesi’nin kontenjanlarına yerleşme oranının yüzde 90,325 olduğu açıklandı.
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan sınav sonucunda Hakkari Üniversitesi’ni kazanan öğrencilerin kayıt heyecanı başladı. ÖSYM tarafından 2014 yılında yapılan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonucunda Hakkari Üniversitesi ailesine katılan öğrenciler için kesin kayıtlar 01 ile 05 Eylül 2014 tarihlerinde itibaren alınmaya başlandı. Hakkari Üniversitesi yüksekokul dersliklerinde kurulan bürolarda yürütülen kayıt işlemleri yoğun bir şekilde devam ediyor.
Meslek Yüksek Okulu (MYO) ve fakülte birimlerinin yanı sıra Hakkari Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından oluşturulan İngilizce hazırlık sınıflarını seçme büroları da öğrencilere hizmet veriyor. ÖSYM tarafından açıklanan sonuçlara göre 2014 yılında Hakkari Üniversitesi’ne tahsis edilen kontenjanlara yerleşme oranı yüzde 90,325 oldu.
Hakkari Üniversitesi ön lisans ve lisans programları için tahsis edilen bin 13 kontenjanın tamamına yakınının dolduğu, üniversiteye büyük ilgi gösterildiği belirtildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER