Hakkari Valiliğinden ‘yıldıztan’ Açıklaması

Hakkari Valiliği, bir süre önce gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan Beritan Yıldıztan ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.Valilik tarafından yapılan açıklamada, Yüksekova ilçesinde meydana gelen olayları protesto amacıyla...

Hakkari Valiliğinden ‘yıldıztan’ Açıklaması
Hakkari Valiliği, bir süre önce gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan Beritan Yıldıztan ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Valilik tarafından yapılan açıklamada, Yüksekova ilçesinde meydana gelen olayları protesto amacıyla 8 Aralık 2014 tarihinde il merkezinde yapılan basın açıklaması sonrası gerçekleşen gösterilerde Beritan Yıldıztan’ın durumundan şüphelenilerek kimlik kontrolü yapılmak istenildiği ve kimliğini ibraz edememesi üzerine kimlik tespiti yapılmak amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü belirtildi. Açıklamada, “Yapılan mülakatta Yıldıztan’ın kendi beyanına göre, Irak vatandaşı olduğunu ve ülkemize yasa dışı yollardan girdiğini, Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşamak için Van Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü’ne müracaatı olduğunu beyan etmiştir. Herhangi bir kimlik belgesi ve pasaport ibraz edememiştir. Şahsın DİHA muhabiri olduğu yönünde medyada bilgi yer almasına karşın bu yönde teyit edici bilgi ve belgelere ulaşılamamıştır. Hakkında edinilen bilgiler neticesinde herhangi bir gözaltı işlemi yapılmaksızın vatandaşlık işlemlerini tamamlaması yönünde gerekli ikaz yapılarak İl Emniyet Müdürlüğümüzden salıverilmiştir” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326