Hava Astsubayların Gurur Günü

1. Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanlığı 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet ve Diploma Töreni, Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Akın Öztürk’ün katılımıyla Hava Kuvvetleri Komutanlığı Hava Teknik Okullar Komutanlığı...

Hava Astsubayların Gurur Günü
1. Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanlığı 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet ve Diploma Töreni, Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Akın Öztürk’ün katılımıyla Hava Kuvvetleri Komutanlığı Hava Teknik Okullar Komutanlığı tören alanında icra edildi. Diplomalarını alan 328 astsubay, mutluluklarını aileleri ve arkadaşlarına sarılarak yaşarken, kimisi ise özçekim yaparak anı ölümsüzleştirdi.
Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Akın Öztürk, 1. Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanlığı 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet ve Diploma Töreni’ne katıldı. Törende, iki yıl önce akademik eğitim sistemi yeniden düzenlenen Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu’nun 10 farklı programda ön lisans eğitimi alan mezunlarla bir ilk gerçekleştiği belirtilirken, yeni mezun astsubaylardan ikisinin Afgan misafir asker personel olduğu, dokuzunun Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 25’inin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, üçünün Sahil Güvenlik Komutanlığı ve 289’unun Hava Kuvvetleri Komutanlığı saflarına katılacağı kaydedildi. 328 astsubayın mezun olduğu törene, Ege Ordu Komutanı Galip Mendi, Hava Teknik Okullar Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, İzmir Valisi Mustafa Toprak ve astsubayların aileleri katıldı. Aileler gurur günlerinde gözyaşlarını tutamazken oğullarının mezuniyet törenlerinin görüntülerini kaydetti.
HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI KARŞILANDI
Mezuniyet töreni, Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Akın Öztürk’ün karşılanması ile başladı, ardından öğrenci alayı komutana takdim edildi. Komutanın tören birliklerini selamlaması sonrası İstiklal Marşı okundu. Törende konuşma yapan Hava Teknik Okullar Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, “Önümüzdeki aylarda ihtisas eğitimlerini tamamlayacak bu gençlerimiz, güzel yurdumuzun dört bir köşesine dağılmış birliklerimizde, kendilerine bu imkanları sağlayan yüce ulusumuza, devletimize ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne hizmet etme yarışına kendilerini adayacaklardır” dedi.
DEVRE BİRİNCİSİ KONUŞMA YAPTI
Kadıoğlu’nun ardından Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu 2014 Devre Birincisi Abdülkadir Doğan konuşma yaptı. Kartallar yuvası Hava Kuvvetleri Komutanlığı saflarına en genç mezunlar olarak katılmanın haklı gururunu ve sevincini yaşadıklarını belirten Doğan, şöyle konuştu: “Sevincimiz büyüktür. Her birimiz al bayrağımızın özgürce dalgalandığı semalarımız ve uğruna can vermeye ant içtiğimiz kutsal vatan topraklarımızın savunulmasındaki yerimizi almanın coşkusunu yaşıyoruz. Bizler gelişmenin gerektirdiği bilginin gerisinde kalmayı asla kabul etmeyeceğiz. Yüce Atatürk’ün ilke ve inkılapları, tüm çabalarımızın hem amacı hem de rehberi olacaktır.”
DERECEYE GİRENLERE DİPLOMALARI VERİLDİ
Doğan, konuşmasının ardından yaş kütüğüne plaket çaktı. Daha sonra Hava Kuvvetleri Komutanı Öztürk’ten diplomasını aldı. Doğan’ın ardından dereceye giren ve diğer mezun olan astsubaylara da diplomaları takdim edildi. Diploma takdimi sonrası sancak devir teslimine geçildi. Sancak devir teslimi sonrası sancaktar ve muhafızlarına da diplomaları verildi.
ŞAPKA VE KARANFİL ATTILAR
Coşku içinde geçen tören geçişinde ise gurur dolu anlar yaşandı. Tören geçişinde Hava Kuvvetleri Komutanı Öztürk’ü selamlayan tören alayı, mezuniyet töreninin sonunda şapkalarını ve karanfilleri havaya attı. Mezuniyet sevincini ailelerine ve arkadaşlarına sarılarak yaşayan astsubaylar, özçekim yaparak anlarını ölümsüzleştirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER