HDP takviminde PKK'lı teröristler

Manisa'da, HDP il ve ilçe binalarında yapılan aramada, PKK'lı teröristlerin fotoğraflarının yer aldığı HDP takvimi, örgüt elebaşısının posterleri, terör örgütünün sözde simgelerinin yer aldığı bez parçaları, örgütsel dokümanlar ele geçirildi

HDP takviminde PKK'lı teröristler
Manisa ve ilçelerinde, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik  operasyon kapsamında Halkların Demokratik Partisi (HDP) il ve ilçe binalarında,  PKK'lı teröristlerin fotoğraflarının yer aldığı HDP takvimi, örgüt elebaşısının  posterleri, sözde terör örgütünün simgelerinin yer aldığı bez parçaları ve  örgütsel dokümanlar ele geçirildi.
 
    Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Başsavcılığınca  terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturma kapsamında, HDP Manisa il ve ilçe  teşkilatlarında arama yapıldı.
 
    Parti binaları çevresinde güvenlik önlemi alan polis, kapalı olan  teşkilat binalarını mahkeme kararıyla çilingirle açtırdı.
 
    - Terörist fotoğraflarının yer aldığı HDP takvimi
 
    HDP Manisa İl Başkanlığında yapılan aramada, üzerinde PKK'lı  teröristlerin fotoğraflarının yer aldığı takvim, terör örgütü elebaşısının  posterleri, terör örgütünün sözde simgelerinin yer aldığı bez parçaları,  aralarında dergilerin de yer aldığı örgütsel dokümanlar ele geçirildi. Partideki  bilgisayar belleklerine de incelenmek üzere el konuldu.
 
    Terör örgütü PKK üyesi 40 terörist ile terör örgütü elebaşının  fotoğraflarının bulunduğu 2015 yılı takviminde, HDP parti amblemi ile "HDP  Yunusemre İlçe Teşkilatı" ibaresinin yer alması dikkatleri çekti.
 
    Ele geçirilen takvim ve diğer dokümanların, terörle bağı olmadığını  savunan HDP'nin terör örgütü PKK ile ortaklığını gösteren bir bulgu olarak  değerlendirileceği bildirildi.
 
    Kent merkezindeki HDP  Yunusemre İlçe Başkanlığındaki aramalarda da  dokümanlar, KHK ile kapatılan Batı Rojava Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince  topladığı bildirilen gıda malzemeleri, daha önceki operasyonda ele geçen ve aynı  dernek tarafından toplandığı tespit edilen 38 bin liralık nakdi ve 10 ton gıda  malzemesi yardımını yapanların listesi bulundu.
 
    HDP Salihli İlçe teşkilatındaki aramada da dijital materyallere el  konuldu. Ele geçirilen malzeme ve dokümanlar incelenmek üzere Manisa Emniyet  Müdürlüğüne götürüldü.
 
    Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Terörle Mücadele Şubesi  ekipleri tarafından  terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik yaklaşık 4 aydır sürdürülen  takip sonrası dün gerçekleştirilen operasyonda, HDP Manisa İl Başkanı A.E, HDP  Salihli İlçe Başkanı A.M. ve A.D, A.O. ve M.B.  "terör örgütüne üye olmak",  "örgüte finans sağlamak" ve "örgüte eleman temin etmek" suçlamasıyla gözaltına  alınmış, kapatılan Batı Rojava Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince "yardım" adı  altında toplandığı tespit edilen gıda malzemeleri ele geçirilmişti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER