İhyader’den Yezidilere Yardımı

Şırnak İdil Halkı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İHYADER) IŞİD tehdidi nedeniyle Irak’tan kaçarak İdil’e yerleşen 500 Yezidi’ye giyim yardımı yaptı.Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünden kaçarak Habur Sınır Kapısı...

İhyader’den Yezidilere Yardımı
Şırnak İdil Halkı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İHYADER) IŞİD tehdidi nedeniyle Irak’tan kaçarak İdil’e yerleşen 500 Yezidi’ye giyim yardımı yaptı.
Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünden kaçarak Habur Sınır Kapısı üzerinden Türkiye’ye geçen yaklaşık 500 Yezidi İdil’e yerleşmesi sonrasında yapılan yardımlar sürüyor. Barındıkları yerlerinde kalan Yezidilere bir yardımda İHYADER’den geldi. Yezidiler için yapılan yardımlar çerçevesinde yazlık ve kışlık giyimin yanı sıra ayakkabı, iç giyim, battaniye, gıda yardımı gibi ihtiyaç malzemeleri verildi. İdil Belediyesin ait yardım çadırına bırakılan yardımlar daha sonra Yezidilere ihtiyaç karşılığında dağıtılacağı belirtildi.Yapılan yardım ile ilgili açıklamada bulunan İHYADER Başkanı Hurşit Baran Mendeş, “Savaştan kaçan yoksullukla mücadele eden bir halka sahip çıkmak hepimizin insani görevidir.Onlar misafirimizdir onları yalnız bırakmamalıyız. Bu süreçte duyarlılık gösterip bize destek olan tüm üyelerimize teşekkür ederiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER