İpekyolu Belediyesi’nden, Rojava Ve Şengal İçin 100 Bin Tl Yardım

Van İpekyolu ilçe Belediyesi, meclis toplantısında aldığı karar neticesinde Şengal ve Rojava için 100 bin TL yardım yapacak.İpekyolu Belediyesi Meclis toplantısının 4. oturumuna, Meclis Başkanvekili Cevdet Altındağ, Demokratik Bölgeler Partisi...

İpekyolu Belediyesi’nden, Rojava Ve Şengal İçin 100 Bin Tl Yardım
Van İpekyolu ilçe Belediyesi, meclis toplantısında aldığı karar neticesinde Şengal ve Rojava için 100 bin TL yardım yapacak.
İpekyolu Belediyesi Meclis toplantısının 4. oturumuna, Meclis Başkanvekili Cevdet Altındağ, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) katıldı. Toplantı, kadın-erkek eşitliği komisyonu tarafından hazırlanan raporun okunması ile başladı. Komisyonun hazırladığı raporun oy birliği ile kabul edilmesinin ardından bir açıklamada bulunan Kadın-Erkek Eşitlik Komisyon Başkanı Şehzade Kurt, yapılan çalışmalarla toplumsal cinsiyet eşitsizliğini gidermek amaçlı olduğunu belirterek, “İpekyolu ilçe sınırları içerisinde bulunan bütün mahalle meclisleri ile irtibat sağlanarak, mahalle meclisleri aracılığı ile tüm mahalle sakinlerine bilgi akışını sağlayacak şekilde toplumsal cinsiyet eğitimi vereceğiz” dedi.
Rojava’da İŞID saldırıları sonucunda Türkiye’nin birçok iline sığınanlar için İpekyolu Belediye bütçesinden 100 bin TL’nin yardım koordinasyonuna verilmesine ilişkin konuşan Şengal ve Rojava Yardım Koordinasyon Sözcüsü ve Meclis Başkanvekili Cevdet Altındağ ise yardım miktarına bakılmaksızın destekte bulunan herkese teşekkür ettiğini belirtti.
Yapılan yardımın öneri aşamasında iken ortaya çıkan tartışmalara değinen AK Parti Grup Başkanı Şevket Zorkul da yaptığı konuşmada, yardımın gönülden ve vicdani olduğunu belirterek, “Daha geniş yardımlar yapılması gerekiyor. Kesinlikle bizim yapılan yardımlar karşı çıkmak gibi bir durumumuz söz konusu değil. Payımıza ne düşüyorsa biz onu yapmaya hazırız. Kimse bizim yapılan yardımlara karşı çıktığımızı anlamasın. Yardımların sadece belediye bütçesinde değil, herkesin dahil olmasından yanayız” dedi.
Yapılan değerlendirmelerin ardından Şengal ve Rojava için 100 bin TL yardım yapılmasına ilişkin gündem, mecliste oy birliği ile kabul edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER