İş adamına korkunç tuzak! Çıplak fotoğrafları çekildi...

Mersin'de H.S. isimli kadınla tuzağa düşürülüp çıplak fotoğrafları çekilen ve rehin alınan Iraklı iş adamı, döviz bürosu çalışanının dikkati sayesinde kurtarıldı. Polis, düzenlediği operasyonla iş adamını kurtarıp 1'i kadın 8 kişilik çeteyi çökertti. Gözaltına alınan şüpheliler tutuklandı.

İş adamına korkunç tuzak! Çıplak fotoğrafları çekildi...

Kent merkezinde yaşanan olayda iddiaya göre Iraklı iş adamı M.J.O., 40 bin dolarını bir döviz bürosundaki hesabına yatırdı. Paradan haberdar olan Iraklı arkadaşı G.R.A. da iş adamı ile H.S. isimli kadın için bir kafeteryada randevu ayarlayıp ikilinin tanışmasını sağladı.

M.O.J., buluşmanın ertesi günü kadının Çiftlikköy Mahallesi'ndeki evine gitti. İkilinin yakınlaştığı sırada içeri M.E. ve H.S. isimli 2 kişi girdi. Ellerinde pompalı tüfek olan ikili, iş adamını rehin alıp çıplak fotoğraflarını çekti ve 40 bin dolar istedi.

Korkuya kapılan Iraklı iş adamı, telefonla oğlunu arayarak döviz bürosundaki parayı çekip G.R.A. ve M.N.T.'ye teslim etmesini söyledi. Oğlu da parayı 25 bin dolar ve 80 bin TL olarak çekip döviz bürosuna gelen şüphelilere teslim etti.

Durumdan şüphelenen döviz bürosu çalışanı polisi aradı. Polis hemen harekete geçerken motosikletli yunus ekipleri, şüphelilerin kullandığı 06 plakalı otomobili belirleyip takibe aldı. Otomobil, Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından durduruldu. G.R.A. ve M.N.T. gözaltına alındı.

Polisteki sorgularında suçlarını itiraf eden G.R.A. ve M.N.T.'nin ifadeleri ile güvenlik kamera görüntülerinin incelenmesi doğrultusunda soruşturmayı genişleten polis, tespit edilen 15 ev ve iş yerine eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda iş adamı M.J.O. kurtarılırken, H.S. adlı kadın ile M.E., M.Ş.K., N.Ö., H.Ö. ve H.S. yakalanarak gözaltına alındı.

Baskında iş adamını rehin almakta kullanılan pompalı tüfek ile 7 fişek de el geçirildi.

Sorgularının ardından sevk adliyeye sevk edilen 8 şüpheli mahkemece tutuklandı. Döviz bürosundan çekilen para da Iraklı iş adamına iade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER