IŞİD sınıra dayandı, bayrak astı!

Suriye sınırında bulunan Kobani'ye doğru ilerleyen IŞİD Kosik köyünü ele geçirerek IŞİD bayrağı astı.

IŞİD sınıra dayandı, bayrak astı!

Suriye'de Tel Abyad tarafından Kobani'ye doğru ilerleyen IŞİD, doğudan Kobani'ye 5 kilometre uzaklıktaki Kosik köyünü de ele geçirdi. Kürtlerin üç gün önce boşalttığı köye giren IŞİD üyeleri, karakol haline getirdikleri bir evin çatısına da bayrak astı. Suruç'a bağlı Alizer köyünün karşısında ve tel örgüye 400 metre mesafede olan köyde IŞİD'in tank da bulundurduğu öğrenildi. Kosik köyünden Tılejbe köyüne zaman zaman top atışları yapan IŞİD üyeleri ile YPG militanları arasında köyün güneyinde çatışmalar devam ediyor.

SINIRDA IŞİD BAYRAĞI!

Öte yandan gecenin karanlığından faydalanarak hayvanlarını sınırdan geçirmeyi başaran Suriyeliler, Alizer köyünün yakınında çifti 600-800 lira arasında değişen fiyatlarla satışa çıkardı. Güneydoğu'nun çeşitli kentlerinden gelen hayvan tüccarları Kurban Bayramı'nda satmak üzere hayvanları alırken, bazıları ise fiyatı pahalı buldu. Alizer köyü yakınlarındaki alanda yaklaşık 5 bin küçükbaş hayvan olduğu belirtildi.

Kobani'nin Hıçi köyünden çocukları ve torunlarıyla kaçan ve hayvanlarını da sınırdan geçirip burada satan Mahmut Hançeri (75), "Hayvanlarımızı zar zor geçirdik. Burada bedavaya satıyoruz. Oğlum orada şehit oldu. İki çocuğum ve birkaç torunum da çatışıyor. İflas ettik. Her şeyimizi orada bıraktık. Çocuklarımızı, torunlarımızı alıp namusumuzu kurtarmak için buraya kaçtık" diyerek ağladı.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2014, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326