İşte Bursaspor'da başkan adaylarının projeleri!

Bursaspor'un 16 Mayıs Cumartesi günü yapılacak olan 51. Olağan genel kurulu öncesi başkan adayları Divan Başkanlık Kurulu üyeleri ile bir araya gelerek projelerini anlattı.

İşte Bursaspor'da başkan adaylarının projeleri!
Kültürpark içerisindeki Sadabad Sarayı'nda yapılan toplantıya divan kurulu üyeleri büyük ilgi gösterdi. 381 üyeden, 121'i katıldı. Kadir Şankaya'nın açılış konuşmasın, "Merhum İbrahim Yazıcı'nın başarısından sonra Bursaspor'da başkanlık patlaması yaşıyoruz. 5 aday başvurdu, ikisinin çekildiğini öğrendik. Hayırlı olsun" dedi.
2. Başkan Burhan Vatan, yeni dönemde Divan Kurulu'nun yapısı ve yetkileriyle ilgili başkan adaylarına çeşitli önerilerde bulundu. Türkiye'de sicil kulübü olmayan tek kulübün Bursaspor olduğunu belirten Vatan, bu konuya çözüm bulunmasını, kısa süre içerisinde tüzük genel kurulunun yapılmasını istedi. Ardından Burhan Vatan, "Ben, Erhan Mendi, Galip Sakder ile birlikte başkanlığa adayım" dedi. Divan Başkanlık Kurulu, son dönemde yöneticilik yapan yöneticilere fincan takımı hediye etti.
Başkanlık için ilk başvuruyu yapan, ancak adaylıktan çekildiğini açıklayan Mesut Mestan, "6 kez başkan adayı oldum. Bazı dedikodulara son vermek için huzurunuza çıktım. Belgeleri Divan Başkanlık Kurulu başkanı Kadir Şankaya'ya teslim edeceğim" dedi.
Ardından Timur Noyan'a söz verildi. Noyan, "Uzun aradan sonra dostları bir arada görmek beni mutlu etti. Bursaspor'u seven birisiyim. Tecrübelerimi bu camiaya verebilirsem unutulmaz bir hatıra olacaktır. İstanbul takımları birer semt takımı. Biz ise kent takımıyız. Ve bir çok zenginliğe sahibiz. Bursaspor'da başkanlık ve yöneticilik yapmak gerçekten çok zor. Bunu yaşadım. 1996'da kulüplerin yapılan transfer çılgınlığı ile sıkıntı çekeceğini söylemiştim. Bugün doğruluğu ortaya çıktı. Hiçbir kulüp bilançolarını tutturamıyor. İki kez dilekte vermeme karşın kulübün mali yapısı ile bilgi alamadım. Burada şehir olarak biz olabilirsek, birlikte hareket edersek başarılı olabiliriz. Bursaspor holding gibi yönetilmeli. Tek kişinin yapacağı bir iş değil. Böyle devam ederse kulübün anahtarını Bursa Büyükşehir Belediyesine vermemiz gerekiyor" dedi.
NOYAN'DAN BATALLA MÜJDESİ
Timur Noyan konuşmasının son bölümünde seçilmesi halinde kulübün forma reklamının Opel olacağını, açıklarken, arkasındaki isim ise dikkat çekti. Burada taraftarların gönlünde taht kuran Batalla'nın ismi yazıyordu. Noyan, "Almayı düşündüğümüz isim" dedi.
"İSİM HAKKI 50 MİLYONA SATILACAKSA ÇEKİLİRİM"
Başkan adaylarından Cüneyt Özkan yapamak istediklerini Divan Başkanlık Kurulu üyelerine aktardı. Özkan, "Seçimini kazanmamız durumunda önceliğimiz, ön görüşmesini yaptığı 2 sponsorluk imzalarını atıp, kulübün bekleyen ödemelerini yapmak. Etik olmayacağı için Şenol Güneş hocamızla görüşmedik. Görev bize verilirse onunla devam etmek istiyoruz. Fernandao'nun bonservisini almak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bursaspor'u geleceğe planlayarak yönetmek istiyoruz. Yeni tüzüğü hazırladık. Üyelik başvuruları bağımsız kurul tarafından yapılmasını düşünüyoruz. Bursaspor Vakfı'nı aktif hale getirmek istiyoruz. Taraftarların aileleriyle gelebileceği bir Taraftar Evi, kamp merkezleri ve storlarda değişimi ve Vakıfköy'de okul yapmayı düşünüyoruz. Görev bize verilmesi halinde kulübü nasıl teslim aldığımızı herkese göstermek istiyoruz. Stadın ismi 50 milyon dolara verilecekse ben bu yarıştan kulübün menfaati için çekiliyorum. Hatta mevcut başkanın da çekilmesi gerekir" şeklinde konuşarak 29 projesini aktardı.
Son konuşmayı ise Recep Bölükbaşı yaptı. Bölükbaşı, "İki aday arkadaşıma çok teşekkür ediyorum. Başkan seçilirlerse neler yapabileceklerini öğrendim. Beni çok mutlu etti" dedi.
BOŞ GEMİYİ LİMANA DOLU OLARAK GETİRDİK
Bölükbaşı daha sonra şunları söyledi:
"Ben kulübü devrederken bir miktar para ile kulübü bıraktım. Göreve geldiğimizde ise sıkıntılı bir kulüp aldık. 1-2 ayda gider denildi ama çok çalışarak bu günlere geldik. 1 yıl geçti ve boş gemiyi sağ salim dolu olarak limana getirdik. Timur bey bu kadar çok paranız vardı niye 1 yıl önce gelmediniz. Başkanlığa aday olmadınız. Hayallerle gerçekler karışmasın. Orası çalışması gereken bir yer. 16 bin üye projesiyle yola çıktık. 2 bin kişi müracaat etti. Onları aldık. Haksızlıklara uğramasaydık bugün bizde şampiyonluk adaylarından birisiydik. Türkiye'nin gurur duyduğu bir takım yarattık. Bursaspor'da başkan olmak için önce Bursasporlu olmak lazım. Bursaspor'un duruşu her şeyden önemli dedik. Yedirtmedik, yemedik. 50 milyon kredi, futbolcu, menajerlik ödemeleriyle birlikte 90 milyon TL borç var. Forma reklamı sıkıntımız yok. Kulübe 250 milyon TL gelir getirecek projelerimiz var. Gene futbolcu satmayacağım. Üzerine futbolcular alacağım. Fernandao ve Josue ile anlaşacağız. Belluschi ile 1 yıllık anlaşma daha yaptık. Şenol Güneş'te bizimle çalışacak."
Bölükbaşı konuşmasının sonunda Cüneyt Özkan ile Mesut Mestan'ı kendi yönetiminde yer alması için teklifte bulunması ve yarın görüşmeye davet etmesi dikkat çekti. Bölükbaşı, "Kongreye tek adayla gidelim. Mesut Mestan, Cüneyt Özkan kardeşim teklifim geçerli" dedi.


Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2015, 22:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326