İzmir’de Ali İsmail Korkmaz Eylemi

İZMİR (İHA) – İzmir’de bir grup, Gezi Parkı eylemlerinde hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz davasında verilen kararı protesto etti.Kayseri’de görülen davada Gezi Parkı eylemlerinde Ali İsmail Korkmaz’ın ölümüne neden olan sanıklara...

İzmir’de Ali İsmail Korkmaz Eylemi
İZMİR (İHA) – İzmir’de bir grup, Gezi Parkı eylemlerinde hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz davasında verilen kararı protesto etti.
Kayseri’de görülen davada Gezi Parkı eylemlerinde Ali İsmail Korkmaz’ın ölümüne neden olan sanıklara verilen cezaları yetersiz bularak kararı protesto için, çeşitli sivil toplum kuruluşları saat 19.00’da Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi girişinde toplandı. Burada toplanan grup sloganlar atarak Gündoğdu Meydanı’na yürümek istedi. Polis TOMA ve Çevvik Kuvvet ekibi ile grubun önüne geçti. Eylemci grup liderleri polis amirleri ile konuşarak yürümek istediler. Ancak polis amirleri bu yürüyüşün yasadışı olduğunu belirtip yürüyüşün olmayacağını basın açıklamasını bulundukları alanda yapıp dağılmalarını istedi. Kısa süren gerginliğin ardından grup basın açıklaması yaptı. Grup daha sonra sloganlar atarak Kıbrıs Şehitleri Caddesinde yürüdü. Burada toplanan grup Ali İsmail Korkmaz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunduktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327