Jandarmadan 1,5 Milyon Liralık Kaçak Sigara Operasyonu

Beylikdüzü’nde jandarma ekiplerinin bir depoya düzenledikleri baskında, piyasaya değeri 1,5 milyon lira olan 275 bin 220 adet kaçak sigara ele geçirildi.Edinilen bilgilere göre, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı yurtdışından illegal yollarla...

Jandarmadan 1,5 Milyon Liralık Kaçak Sigara Operasyonu
Beylikdüzü’nde jandarma ekiplerinin bir depoya düzenledikleri baskında, piyasaya değeri 1,5 milyon lira olan 275 bin 220 adet kaçak sigara ele geçirildi.
Edinilen bilgilere göre, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı yurtdışından illegal yollarla yurda sigara sokulduğu yönünde aldığı ihbarı değerlendirerek harekete geçti. Yapılan araştırmalar neticesinde İstanbul’da piyasaya sürülmek istenen kaçak sigaraların Beylikdüzü’nde kozmetik ve temizlik ürünleri satışı yapan bir toptancı deposunda saklandığı bilgisine ulaşıldı. Kaçak sigaraların depodan adreslere dağıtıldığı bilgisine ulaşan jandarma, depo ve dağıtım yapan araçlara baskın düzenledi. Düzenlenen baskında piyasa değeri 1,5 milyon lira olan 275 bin 220 adet kaçak sigara ele geçirildi.
Operasyonda Kocaeli Kandıra Açık Cezaevi’nden firar ettiği öğrenilen ve kaçakçılık suçundan yakalama kararı bulunan M.I., ile H.D. ve M.D. yakalandı. İşlemleri tamamlanan zanlılar sorgularının ardından adliye sevk edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326