Kampüs’ün Sesi’ni Herkes Duydu

Atatürk Üniversitesi’nin öğrenci gazetesi olarak bilinen Kampüs’ün Sesi, yayın hayatına kısa bir süre önce başlamış olmasına rağmen adeta Erzurum markası haline geldi.Atatürk Üniversitesi’nin öğrenci gazetesi Kampüs’ün Sesi,...

Kampüs’ün Sesi’ni Herkes Duydu
Atatürk Üniversitesi’nin öğrenci gazetesi olarak bilinen Kampüs’ün Sesi, yayın hayatına kısa bir süre önce başlamış olmasına rağmen adeta Erzurum markası haline geldi.
Atatürk Üniversitesi’nin öğrenci gazetesi Kampüs’ün Sesi, yayın hayatına kısa bir süre önce başlamış olmasına rağmen adeta Erzurum markası oldu. Türkiye’nin değişik bölgelerinden çok sayıda üniversitenin ilgisini çeken gazete, yeni akademik yılda da birbirinden iddialı sayılarıyla okurlarının beğenisine sunulacak. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) öğrencisi Kağan Alparslan Çakır’ın yönetimindeki Kampüs’ün Sesi gazetesi, önümüzdeki günlerde çıkacak olan yeni sayısıyla Atatürk Üniversitesi’ni diğer üniversitelerle de buluşturacak. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan gazete İmtiyaz Sahibi Kağan Alparslan Çakır, Kampüs’ün Sesi’nin daha ilk iki sayıda bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başardığını söyledi. Atatürk Üniversitesi’nde bir öğrenci gazetesi çıkarma projesini tasarlarken, önlerine “öğrencinin, sayfalarında kendisini bulabileceği bir gazete” ilkesini koyduklarını anlatan Çakır, bu hedef doğrultusunda çıkardıkları iki sayının daha şimdiden meyvelerini vermeye başladığını kaydetti.
ÇAKIR, KAMPÜS’ÜN SESİNİ ANLATTI
Atatürk Üniversitesi’nin, Erzurum, bölge ve Türkiye için marka bir değer olduğunu vurgulayan Çakır, dolayısıyla bu çatı altında atılan her adımın üniversitenin sahip olduğu vizyonla bağdaşması gerektiğini düşündüklerini ifade etti. Çakır, “Bizler planlamamızı bu doğrultuda yaptık. Gazetemizin, yüksek öğrenimde bir marka olan Atatürk Üniversitesi’ne yaraşır ve yakışır bir ürün olmasına özellikle özen gösterdik. Her iki sayımızda da, hem üniversitemizin, hem de şehrimizin tanıtımına öncelik verdik. Fakültelerimizin ve yüksek okullarımızın tamamına ulaştık, öğrenci arkadaşlarımızla istişarelerde bulunduk, hocalarımızın değerli görüşlerinden ve önerilerinden istifade ettik. Özellikle üniversitemizin kıymetli yöneticilerinden o kadar yakın ilgi ve alaka gördük ki; bize en büyük moral, motivasyon ve enerji kaynağı da zaten bu oldu. Dolayısıyla desteklerini bizden esirgemeyen en başta üniversitemizin saygı değer rektörü, kıymetli hocamız Prof. Dr. Sayın Hikmet Koçak Beyefendi’ye, üniversitemizin diğer yöneticilerine, hocalarımıza ve öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
ANTALYA VE IĞDIR İÇİN MODEL OLDU
Kampüs’ün Sesi’nin, Türkiye’nin değişik bölgelerindeki üniversitelerin de dikkatini çektiğini vurgulayan Kağan Alparslan Çakır, “Bizi Antalya Akdeniz Üniversitesi’nden, Iğdır Üniversitesi’nden arayan öğrenci arkadaşlar oldu. Kampüs’ün Sesi’ni gördüklerini ve çok ilgi duyduklarını ifade ederek, benzer bir çalışmayı kendi üniversiteleri için de yapmayı düşündüklerini söylediler. Ekibimizden bu anlamda destek ve yardım istediler” diye konuştu.
ÜÇÜNCÜ SAYI HAZIRLIKLARI BAŞLADI
Yayın hayatına yeni başlamış bir gazetenin kısa sürede aldığı bu mesafeyle farkını ortaya koyduğunu dile getiren Çakır, üçüncü sayı için şimdiden kolları sıvadıklarının da altını çizdi. Çakır, “Üniversitemizde kayıt dönemi başladı. Önümüzdeki ay da kısmetse okullar açılmış olacak. Biz de üçüncü sayımızı yüksek öğrenime yeni başlayan öğrenci arkadaşlarımızı da göz önünde tutarak hazırlayacağız. Yine birbirinden ilginç haber, yorum, araştırma ve makalelerle üniversitemizin ve şehrimizin sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER