KARAMAN’DAN SURİYE’YE UN YARDIMI

Karaman’da sivil toplum kuruluşları tarafından başlatılan "Bir çuval un da senden olsun" kapsamında toplanan 4 TIR dolusu un düzenlenen törenle Suriye’ye gönderildi.Öğle namazına müteakip Aktekke Kent Meydanı’nda düzenlenen uğurlama...

KARAMAN’DAN SURİYE’YE UN YARDIMI
Karaman’da sivil toplum kuruluşları tarafından başlatılan "Bir çuval un da senden olsun" kapsamında toplanan 4 TIR dolusu un düzenlenen törenle Suriye’ye gönderildi.
Öğle namazına müteakip Aktekke Kent Meydanı’nda düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Karaman Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformu Sözcüsü Yunus Özdemir, kampanyaya destek veren herkese teşekkür etti.
Zorda olan herkese yardımda bulunduklarını ifade eden Özdemir, “Karaman STK Platformu olarak 20 gün önce bir kampanya başlattık. Bu kapsamda 6 TIR yardım toplandı. Karaman halk tekrar duyarlılığını ümmet bilincine sahip olduğunu göstermiş oldu. Yardımda bulunan herkese teşekkür ediyoruz. Bu kampanya içerisinde 40 tane STK var. Biz ümmetin kanayan yarasına bir nebzede olsa merhem olabilmek için her zaman olduğu gibi yine bu kampanyalarla kardeşlerimize yardım etmeye çalışıyoruz. Ümmet şuurunun, ümmet bilincinin kaybolmadığını Karaman’da da bugün canlı ve dipdiri durduğuna şahit olduk" dedi.
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ın da katıldığı törende yapılan duanın ardından un dolu 4 tır, Suriye’ye gitmek üzere yola çıktı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327