Karataş’ta Voleybol İl Spor Okulu

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Voleybol İl Spor Okulu Sorumlusu ve antrenörü Fehmi Gerdan, voleybolu ilçe, belde hatta köylere kadar götüreceklerini söyledi.Gerdan, Adana’da 2 aydır 5 Ocak Fatih Terim Stadı tribünleri altında...

Karataş’ta Voleybol İl Spor Okulu
Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Voleybol İl Spor Okulu Sorumlusu ve antrenörü Fehmi Gerdan, voleybolu ilçe, belde hatta köylere kadar götüreceklerini söyledi.
Gerdan, Adana’da 2 aydır 5 Ocak Fatih Terim Stadı tribünleri altında bulunan voleybol salonunda 6-18 yaş grubu öğrencilerle Voleybol İl Spor Merkezi çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’nin, tesis, ulaşım ve malzeme desteğiyle sahil kenti Karataş ilçesinde de “Voleybol İl Spor Okulu” açtıklarını belirten Gerdan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Adana’da voleybol için iyi bir potansiyel var. Adana’da açtığımız İl Spor Okulları’na 300 kadar öğrenci katıldı. Ayrıca, Karataş ilçesinde geçen yıl başlattığımız Halk Eğitim Merkez iİlçe Müdürü Hüseyin Duran, Yardımcısı Ayhan Güneş ve Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Kaya’nın katkılarıyla 30 öğrenciye voleybolun tüm inceliklerini, ayrıca sporcu sağlığı, beslenme, uluslararası voleybol oyun kurallarını öğreterek geleceğe hazırlıyoruz. Hedefimiz, voleybolu ilçe, belde hatta köylere kadar götürmeyi ve yaygınlaştırmayı hedeflemekteyiz.”
Gerdan, İl Spor Okulları’nda başaralı olan öğrencilere lisans çıkartarak kulüplerin altyapısında müsabakalara katılmalarını sağlayacaklarını sözlerine ekledi.
Bu arada, Karataş Voleybol Karması ile Adana İl Spor Okulu sporcuları Menderes Spor Salonu’nda gösteri maçı yaptı. Ayrıca katkılarından dolayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’ye “Teşekkür Belgesi” verdiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER