Karşıyaka Belediyesi’nin Stratejik Planı Onaylandı

Karşıyaka Belediyesi’nin 5 yıllık yatırımlarının belirlendiği Stratejik Planı görüşen Belediye Meclisi, 2014-2019 yıllarını kapsayan yol haritasını oy birliği ile kabul etti.Karşıyaka Belediye Meclisi Eylül ayı ikinci oturumunda,...

Karşıyaka Belediyesi’nin Stratejik Planı Onaylandı
Karşıyaka Belediyesi’nin 5 yıllık yatırımlarının belirlendiği Stratejik Planı görüşen Belediye Meclisi, 2014-2019 yıllarını kapsayan yol haritasını oy birliği ile kabul etti.
Karşıyaka Belediye Meclisi Eylül ayı ikinci oturumunda, 2015 - 2019 Stratejik Planı oylandı. Yapılması gereken ve öncelik verilen projelere hem CHP hem de AK Partili meclis üyeleri ‘evet’ oyu kullandı.
Katılımcı demokrasi anlayışıyla hizmetlerini sürdüren Karşıyaka Belediyesi, geçtiğimiz ay Nikah Sarayı’nda Stratejik Plan Çalıştayı düzenleyerek, hazırlık sürecine Karşıyakalıları da dahil etmişti. Çalıştaya Karşıyaka halkını temsilen katılan kanaat önderlerinin öneri ve talepleri de alınarak Stratejik Plan’a son şekli verildi. Plana göre, ilçe için öncelikli 4 hedef belirlendi. Karşıyaka’nın spor, kültür, sanat ve turizmde marka kent olması yönünde projeler geliştirileceği öngörüldü. Ayrıca, ilçe için alınan kararlarda sık sık vatandaşların da görüşüne başvurularak, yönetime Karşıyakalıların da dahil edilmesi kararlaştırıldı.
Karşıyaka’yı kültür, sanat, spor ve turizm kenti yapmak için yola çıktıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Yapmayı planladığımız yatırım ve projelerimizi, Karşıyaka halkının, sivil toplum örgütlerinin düşünce ve önerileri ile zenginleştirdik. Kentin her kesimiyle bir bütün olarak çalışıyoruz. Halkın yararına, toplumun faydasına çalışmaya devam edeceğiz. Stratejik Plana katkı koyan herkese teşekkür ederim” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER