Kars’ta Kaçak Sigara Ve İçki Ele Geçirildi

Kars’ta kaçak işyerinde kaçak sigara ve içki satan bir kişi yakalandı.Kars Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü’nce, kaçakçılıkla mücadele amaçlı yürütülen çalışmalarda, işyerinde...

Kars’ta Kaçak Sigara Ve İçki Ele Geçirildi
Kars’ta kaçak işyerinde kaçak sigara ve içki satan bir kişi yakalandı.
Kars Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü’nce, kaçakçılıkla mücadele amaçlı yürütülen çalışmalarda, işyerinde kaçak sigara sattığı belirlenen Ç.E.’nin aracında ve işyerinde yapılan aramalarda, değişik markalarda toplam 6 bin 570 paket gümrük kaçağı sigara ve 20 şişe kaçak içki ele geçirildi. Kaçak sigara ve içkiler polis tarafından muhafaza altına alınırken, şüpheli Ç.E. gözaltına alındı. Gözaltına alnınan Ç.E. hakkında tahkikat başlatıldı.
Konuyla ilgili Kars Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; “Ekonomide kayıt dışılığı artıran, vergi adaletini bozan, piyasalarda adil rekabeti ortadan kaldıran ve insan sağlığını tehdit eden sigara ve içki kaçakçılığıyla mücadelemizin kararlılıkla devam edeceği ve vatandaşlarımızın yapmış oldukları her türlü ihbarın titizlikle değerlendiriliyor” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER