Kars’ta Sağanak Yağış Sele Neden Oldu

Kars’ın Kağızman ilçesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle Erzurum-Kars-Iğdır karayolu ulaşıma kapandı, birçok ev ve iş yerini su bastı.Yoğun yağmur Erzurum Kars karayolunun 135’nci kilometresi Karakurt mevkiinde sele neden oldu....

Kars’ta Sağanak Yağış Sele Neden Oldu
Kars’ın Kağızman ilçesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle Erzurum-Kars-Iğdır karayolu ulaşıma kapandı, birçok ev ve iş yerini su bastı.
Yoğun yağmur Erzurum Kars karayolunun 135’nci kilometresi Karakurt mevkiinde sele neden oldu. Dağlarda biriken yağmur sularının çoğalmasıyla Erzurum Kars Iğdır yolunun ayrıldığı nokta olan karakurt mevkiinde sele neden oldu. Birçok araç sele kapılırken, bazı iş yerleri ve jandarma karakol da selden zarar gördü.
Öte yandan, seli fark etmeyen bir yolcu otobüsü selin ortasında kaldı, şoförün anlık manevrasıyla selden çıkan otobüs yürekleri ağza getirdi. Erzurum Kars Karayolu’nda yoğun yağmur nedeniyle birçok noktada sel olduğu belirtildi.
Seli cep telefonu kamerasına çeken İHA muhabiri de suyun aniden artmasıyla son anda sele kapılmaktan kurtuldu. Erzurum Kars yolu trafiğe kapatılırken, polis anonslarla şoförleri dikkatli olmaları ve geniş yerlerde park ederek beklemeleri konusunda uyardı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER