Kediler Sıcak Yuvalarına Kavuştu

Sokak kedileri için Küçükçekmece Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Kedi Evi’ projesi ilçede hızla uygulanmaya devam ediyor. Sokak kedileri, belediye ekipleri tarafından Atakent Mahallesi’nde kurulan kedi evinde sıcak bir kış geçirecek.Sokak...

Kediler Sıcak Yuvalarına Kavuştu
Sokak kedileri için Küçükçekmece Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Kedi Evi’ projesi ilçede hızla uygulanmaya devam ediyor. Sokak kedileri, belediye ekipleri tarafından Atakent Mahallesi’nde kurulan kedi evinde sıcak bir kış geçirecek.
Sokak hayvanlarına korumaya ve farkındalık oluşturmaya yönelik projeler üretmeye devam eden Küçükçekmece Belediyesi, Atakent Mahallesi’nde 5’inci ‘Kedi Evi’ projesini hayata geçirdi. Soğuk kış aylarında sokak kedilerinin bakım ve barınmaları için Küçükçekmece Belediyesi tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında, kedilerin her türlü ihtiyacının sağlanacağı alanlar oluşturuldu. Küçükçekmece’de hayvanseverlerin yoğun talebiyle de karşılaşan yetkililer, Atakent Mahallesi’nde 5’inci kedi evini hizmete sundu.
“KEDİ EVİ, REHABİLİTASYON MERKEZİ OLACAK”
Programa katılan ve hayvanseverleri kutlayan Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Güllüçayır, “Aslında sosyal belediyecilik anlayışımıza onlar da katkıda bulundular. ‘Kedi Evi’ talepleri oldu. Atakent Mahallesi’nde özellikle hayvansever vatandaşlarımız bizi bu yönde uyardılar. Ben de bir kedi sever olarak buna duyarsız kalamadım ve 5’inci kedi evimizi Atakent Mahallesi’ne koymuş bulunduk. Yaptırdığmız bu kedi evlerimizi aynı zamanda hayvanseverlere zimmetliyoruz. Onların bakımları hayvanseverler tarafından yapılıyor. Biz de 15 günde bir kedi maması vererek ve buraya gelen kedilerin aynı zamanda aşısını, hastalık bakımıyla muayenesini yapıyoruz. Bunun dışında hayvan barınağımızı daha da gelişkin bir hale getireceğiz, rehabilitasyon merkezi şeklinde olacak” diye konuştu.
‘Kedi Evi’ projesi fikrinin ortaya çıkması hakkında bilgiler veren Küçükçekmece Belediyesi Veteriner Hekimi Çiğdem Eral, “Hayvanseverlerimizin böyle bir talebi vardı. Daha çok yağmurlu ve soğuk havalarda hayvanların barınması için yerler istiyorlardı. Onlar tabi kendi imkanlarıyla bir şeyler yapmaya çalışıyorlardı. Biz de talepler doğrultusunda bunu değerlendirdik ve böyle bir şey yapmaya karar verdik. Proje gerçekleşmiş oldu” şeklinde konuştu.
Hayvenseverler ise Küçükçekmece Belediyesi olmadan bu işlerin altından kalkamayacaklarını vurgulayarak, bu hizmetlerinden dolayı belediyeye teşekkürlerini ilettiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326