Kedilere ciğer attı karakolluk oldu

Ataköy’de sokak kedilerinin beslenmesi yüzünden başlayan tartışma karakola taşındı. Emekli Büyükelçi Oğuz Çelikkol ile Ataköy İlkokulu Aile Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yasemin Koçuk’u karşı karşıya getiren “kedilerin beslenmesi” meselesi, geçtiğimiz gün Ataköy 2. kısımda yaşandı.

Kedilere ciğer attı karakolluk oldu

İddiaya göre sokak kedilerini beslemek için Ataköy İlkokulu’nun bahçe kısmına ciğer parçaları attığı öne sürülen Çelikkol’u uyaran Yasemin Koçuk, beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Koçuk, okulun bahçe ve çatı kısmına ciğer atmaması için uyardığı Çelikkol tarafından darp edildiğini iddia ederken, emekli Büyükelçi Çelikkol ise hakaret ve saldırıya uğradığını öne sürerek Koçuk’tan şikâyetçi oldu.

‘Tehditler savurdu’

Karakola taşınan kedi besleme meselesi hakkında konuşan Çelikkol, “Her sabah evimin önüne iner, sokak kedilerini beslerim. 60 yıldır Ataköy’de oturuyorum. Geçtiğimiz gün kedileri beslerken, Yasemin Koçuk yanıma gelerek ‘Burada kedi beslemeyin, attığınız ciğerler okulun bahçesine düşüyor’ dedi. Ben de kendisine çocukların kullanmadığı arka taraftaki bir alana ciğer bıraktığımı söyledim. Koçuk, sert konuşup tehditler savurdu. Yasemin hanıma hakaret etmedim, darp iddiası da iftira. Asıl saldırıya uğrayan benim.

Yasemin Koçuk belki de evinde veya başka bir yerde, başka biri tarafından darp edilmiş olabilir. 73 yaşındayım ve dizimde problemler var. 40 yaşında bir kadını nasıl darbetmiş olabilirim. Yasemin Koçuk doğruyu söylemiyor. Koçuk, hayvanları beslememden rahatsız oldu. Beni iteklemeye çalıştı ve korktum. Yere düşüp bir yerim kırılsaydı ne olacaktı? Koçuk tarafından hakaret ve saldırıya uğradığım için şikâyetçi oldum” dedi.

Koçuk: Darp raporu aldım

Ataköy İlkokulu Aile Birliği Başkanı Yasemin Koçuk ise Çelikkol tarafından darp edildiğini öne sürerek şunları anlattı: “Çarşıda yürürken okulun bahçesine doğru bir şeyler atıldığını gördüm. Okulumuz tek katlı ve Çelikkol’un çatıya ciğer atmaya çalışıyor, yemek parçaları yere düşüyordu. ‘Çocuklar basabilir, günahtır’ deyince beni tutup çitlere savurdu. ‘Sen benim kim olduğumu biliyor musun?’ şeklinde tehditler savurmaya başlayınca çok korktum. ‘Seni bulacağım, yaşatmayacağım’ diye bağırmaya devam etti. Apartman görevlisi araya girdi. Sırtım morardı. Darp raporu aldım” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER