Keles Belediyesi Camileri Onarıyor

Keles Belediyesi, vatandaşlardan gelen talepler üzerine ilçe merkezinde bulunan camileri onarıyor.Yenice Mahallesi’nde alt katı yağışlı havalarda su alan cami, mahalle sakinlerinin talebi üzerine Keles Belediyesi tarafından onarılıyor. Caminin...

Keles Belediyesi Camileri Onarıyor
Keles Belediyesi, vatandaşlardan gelen talepler üzerine ilçe merkezinde bulunan camileri onarıyor.
Yenice Mahallesi’nde alt katı yağışlı havalarda su alan cami, mahalle sakinlerinin talebi üzerine Keles Belediyesi tarafından onarılıyor. Caminin zeminine izalasyon malzemesi döşendi ve beton döküldü. Daha sonra cami duvarlarının diplerine drenaj yapılarak borular döşendi. İç döşemesi kötü olan Çukur Mahallesi’ndeki cami de elden geçiriliyor. Caminin zeminindeki tahtalar sökilerek yerine yenileri döşeniyor.
Belediye başkanı Mehmet Teke, "Yenice Mahallesi’nde bulunan camimiz yağışlı havalarda su basıyordu. Mahalle sakinlerinin talebi üzerine caminin çevresine izalosyon ve drenaj yaptık. Keles’te kış ayları çok çetin geçiyor. Camii cemaati ibadetlerini yaparken zorluk çekiyordu. Belediye olarak camilerimizin bakımlarını yapıyor ve restore ediyoruz. Aynı şekilde Çukur Mahallesi’ndeki camimizin de tadilatına başladık. En kısa zamanda bitireceğiz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER