Kent Konseyi 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Nevşehir Kent Konseyi 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.Nevşehir Kent Konseyi Meclis ve Yürütme Kurulu yöneticileri ile çalışma gruplarının temsilcilerinin katıldığı...

Kent Konseyi 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
Nevşehir Kent Konseyi 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Nevşehir Kent Konseyi Meclis ve Yürütme Kurulu yöneticileri ile çalışma gruplarının temsilcilerinin katıldığı 8. Olağan Genel Kurul toplantısının açılışında konuşan Nevşehir Kent Konseyi Başkanı Mustafa Özdemir, Kent Konseyinin Türkiye’nin de taraf olduğu uluslararası antlaşmalara paralel bir çizgide oluşturularak görev alanlarının belirlendiğini ifade etti.
Özdemir, Kent Konseyinin kent hayatında, kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesinin yanı sıra kentin hak ve hukukunun korunması, kent planlanması, sürdürülebilir kalkınma düzeyine ulaşma , çevreye karşı duyarlılığının artırılması, sosyal yardımlaşma ve dayanışma ruhunun artırılması , saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, kent ve yaşam kalitesini geliştiren bir toplu girişim, yerel demokratikleşme ve kalkınma projesi olduğunu söyledi.
Kent Konseyinin çalışma alanları arasında yaşanılan kentin doğal, tarihi ve kültürel ve benzeri ölçekteki değerlerine sahip çıkmanın da temel çalışma alanları arasında yer aldığını vurgulayan Özdemir; “ Yaşanılan kentin tarihi, kültürel , doğal ve benzeri değerlerine sahip çıkmak, yerel yönetimlerin karar alma süreçlerine daha fazla kesimin katılımını sağlamak, sosyal hukuk devleti anlayışına katkıda bulunmak ve Nevşehir’i dil, din, ırk, sınıf, cinsiyet ayrımı gözetmeden birlikte yönetmek daha katılımcı ve daha uygar bir yapı oluşturmayı amaçlayan Kent Konseyi, kentlilik bilincini ve kültürünü geliştirmek, kentin kalkınma ve gelişimine katkıda bulunacak planların hayata geçirilmesini sağlayıcı bir dizi çalışmalar yapmayı da hedefleri arasına almaktadır.” dedi.
Nevşehir Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Kaya ve Atilla Seçen’in de katıldığı Nevşehir Kent Konseyi 8. Olağan Genel Kurul Toplantısında daha sonra seçimlere geçildi.
Yapılan seçime tek liste ile katılan Mustafa Özdemir yeniden Nevşehir Kent Konseyi başkanlığına seçildi.
Nevşehir Kent Konseyi’nde yer alan Kadın ve Gençlik Meclis üyeleri, daha sonra yapacakları toplantıda başkanlarını belirleyecekler.
Genel Kurulda ayrıca Nevşehir Kent Konseyi’nde engelli, eğitim ve kültür ve çevre komisyonu olmak üzere 3 ayrı konuda çalışma komisyonu oluşturuldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326