Kent Konseyi Yönetimi Basın Mensuplarıyla Biraraya Geldi

Kent Konseyi Yürütme Kurulunun yapılanması ve Gaziantep’in sürdürülebilir gelişimi için paydaşlarla etkin iletişim içinde olmayı ve paydaş analizine verdikleri önemi dile getirmek üzere Kent Konseyi yönetimi basın mensuplarıyla biraraya...

Kent Konseyi Yönetimi Basın Mensuplarıyla Biraraya Geldi
Kent Konseyi Yürütme Kurulunun yapılanması ve Gaziantep’in sürdürülebilir gelişimi için paydaşlarla etkin iletişim içinde olmayı ve paydaş analizine verdikleri önemi dile getirmek üzere Kent Konseyi yönetimi basın mensuplarıyla biraraya geldi.
Batal Höyük Cafe’de basın mensuplarıyla biraraya gelen Kent Konseyi Yönetimi yeni yapılanmayla ilgili bilgiler verdi. Toplantıya Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve kent konseyi yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Toplantının açış konuşmasını yapan Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Mehmet Aslan, birlikte yönetim anlayışının Gaziantep’in problemlerinin çözülmesi ve daha iyi yerlere gelmesi için önemli olduğunu belirterek “Karşılıklı iletişim ve birlikte yönetim anlayışı inanıyorum ki Gaziantep için bu süreç Gaziantep’in gelişimi doğrultusunda Gaziantep’in problemleri ve çözüm konusunda çok faydalı olacak. Aynı zamanda Türkiye’de belki yeni bir model hatta buna yönelik bir kanun, düzenleme daha geniş daha üst düzeyde belki seçim şekli değişik. Halkın içinde olduğu kıyak mesleğin oluşturabildiği bir düzene doğru yürümekle ilgili de belki de biz tohumu ekmiş olacağız. Gaziantep olarak vizyonumuz açıkçası budur. Dolayısıyla bu sizlerle sohbet ortamını ve sizlerin düşüncelerini almak bağlamında bir araya geldik. Yönetim kurulu arkadaşlar ile birlikte olaya çok ciddi bakacağız. Çünkü söz konusu olan Gaziantep, Gaziantep’in her problemi bizim problemimiz. Gaziantep’in gelişimine konulacak her taş hepimizin iftiharla, gururla üzerinde durması gereken bir konu olarak değerlendirilecektir. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin her türlü desteği bize veriyor çok kısa bir süre içerisinde yeni bir mekan da ve bu işi bilen personellerle çalışılan bir ortam sağlayacağız kent konseyi için” dedi.
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise ortak akılla hareket edilmesi gerektiğini ifade ederek, “Hedefleri ve vizyonu olan bir şehiriz. Bu hedef ve vizyona ulaşabilmemiz için ortak akılı kullanıp birlikte yönetmeyi, katılımcı demokrasiyi güçlü bir şekilde koymamız gerekiyor. Orta akıl, katılımcı demokrasinin ama hakikaten hakkını verebilmemiz için çok güçlü bir konsey oluşması gerekiyor. Bu bakımdan şehrin bütün temsilcileri bu masanın etrafın da bu şehir için bu şehrin geleceği için bu şehrin gençleri, kadınları, engellileri çocukları için biz ne yapabilir anlayışı için biz buradayız. Bu bakımdan bu çok önemli bir bakış açısı bu şehri diğer şehirlerden farklı kılan bir bakış açısı. Hiçbir şehirde bu saatte bu toplantıyı yapamazsınız. O yüzden ben bütün hemşehrilerim adına kendi şahsımda çok teşekkür ediyorum. Şehir; büyüyen, güçlenen bir şehir. 2023, 2071 vizyonu olan bir şehir. Bölgenin parlayan yıldızı, Ortadoğu’nun üretim finans merkezi olmaya aday bir şehir. O yüzden bizim herkesin ihtisas alanı içerisinde, uzmanlık alanı olan bir masa burası. Dolayısıyla bizim doğru karar verebilmemiz için bu işi bilen arkadaşlarımızın vereceği bilgiler ve onların raporları üzerinden hareket etmemiz lazım. Doğru kararları bu şekilde çıkması gerekiyor. Ben bilgiyi çok önemsiyorum. İnsanlar bir ömür boyunca bir yere kolay gelmiyor. Bir makam kolay oluşmuyor. Büyük bir tecrübe var. Bu tecrübeyi şehrin gelecek vizyonunda kullanmamız ve sorunları çözerken de sen ben anlayışından uzak biz anlayışı ve bilimi kullanarak aklı kullanarak siyaset üstü bir bakış açısı koymamız gerekiyor” diye konuştu.
Yapılan açıklamanın ardından toplantı basın mensuplarının soru sormasıyla devam etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER