Kılıçdaroğlu: "Altı lider bir aradayız; kararlıyız, beraber Türkiye’nin sorunları çözeceğiz"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Altı lider bir aradayız. Altı lider aynı şeyleri söylüyoruz. Altı lider de kararlıyız, beraber Türkiye’nin sorunları çözeceğiz. En büyük gücümüz de sizlersiniz. Sizlerden güç alıyoruz. Sizlerle yola çıktık. Sizlerle Türkiye’yi büyüyeceğiz ve aydınlatacağız" dedi. Birliktelik mesajı veren Kılıçdaroğlu, "Başkaları ne derse desin bu güzel ülkeye demokrasiyi getirmek bizim boynumuzun borcudur. Bunu yapacağız, birlikte, beraber yapacağız. Bundan emin olmanızı isterim" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu: "Altı lider bir aradayız; kararlıyız, beraber Türkiye’nin sorunları çözeceğiz"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bu akşam Kanaat Önderleri ile yapacağı program kapsamında Amasya'ya geldi. Amasyalılar, Kılıçdaroğlu'nu kentin girişinde "Umudun adı Kılıçdaroğlu", "Gençliğin umudu Kılıçdaroğlu" sloganları ile karşıladılar.

Kılıçdaroğlu, kendisini karşılayan Amasyalı yurttaşlara seslendi. Birliktelik mesajı veren Kılıçdaroğlu, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlü bir devlettir. Bugün içinde bulunduğu durum çok parlak değildir. Ama biz babalarımızın, dedelerimizin bize miras bıraktığı bu ülkeyi büyüteceğiz, güçlendireceğiz. Bu ülkede hep beraber, birlikte yaşayacağız" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Babalarımızın dedelerimizin bize miras bıraktığı bu ülkeyi büyüteceğiz"

Hepiniz hoş geldiniz. Şeref verdiniz. Bir şeyi sakın unutmayın. Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlü bir devlettir. Bugün içinde bulunduğu durum çok parlak değildir. Ama biz babalarımızın, dedelerimizin bize miras bıraktığı bu ülkeyi büyüteceğiz, güçlendireceğiz. Bu ülkede hep beraber, birlikte yaşayacağız. Başkaları ne derse desin bu güzel ülkeye demokrasiyi getirmek bizim boynumuzun borcudur. Bunu yapacağız, beraber birlikte yapacağız. Bundan emin olmanızı isterim.

"Siz güç verirseniz tamamını Allah'ın izniyle çözeceğiz"

Benim umudum da bu ülkenin insanları. Artık bu ülkede ayrışmaya yer yok, beraber olmak zorundayız. Kavgaya yer yok, beraber olmak zorundayız. Birlikte olmak zorundayız. Eğer biz hep beraber birlikte olursak yenmeyeceğimiz hiçbir güç yoktur. Türkiye, fakirleşti, ayrıştı farkındayım. Türkiye, kavgalı bir noktaya taşınmak isteniyor, farkındayım. Türkiye’de derin bir yoksulluk var. Bunun da farkındayım. Ama farkında olmak yetmez, siz güç verirseniz tamamını Allah’ın izni ile çözeceğiz.

"Sizlerle yola çıktık"

Altı lider bir aradayız. Altı lider aynı şeyleri söylüyoruz. Altı lider de kararlıyız, beraber Türkiye’nin sorunları çözeceğiz. En büyük gücümüz de sizlersiniz. Sizlerden güç alıyoruz. Sizlerle yola çıktık. Sizlerle Türkiye’yi büyüteceğiz ve aydınlatacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326