Kim Jong-un obez oldu

Güney Kore medyasının iddialarına göre , yaklaşık üç haftadır kamuoyu karşısına çıkmayan Kuzey Kore'nin korkutan lideri Kim Jong-un'un obez hastalığına yakalandığı söyleniyor.

Kim Jong-un obez oldu

Kuzey Kore Haber Ajansı, dün gerçekleşen Yüksek Halk Meclisi toplantısında da bulunmayan Kuzey Kore liderinin toplantıya katılmama gerekçesine ilişkin haber vermedi.

GUT HASTALIĞINA YAKALANMIŞ OLABİLİR

Genç liderin 3 Eylül'den bu yana kamuoyu önüne çıkmaması, sağlığı konusundaki söylentileri arttırdı. Son olarak bir konsere katılan Kuzey Kore liderinin, 'gut hastalığı'na yakalanmış olabileceği ifade ediliyor.

Güney Kore Birleşme Bakanlığı Sözcüsü Park Soo-jin ise gazetecilere yaptığı açıklamada, hükümet olarak Kuzey Kore lideri hakkında, sağlık durumunu da içeren çeşitli söylentileri yakından takip ettiklerini söyledi.

YEDİĞİ PEYNİR ONU BU HALE GETİRDİ

İsviçre’deki eğitimi sırasında aşırı şekilde tükettiği özel bir peynire düşkünlüğü nedeniyle kilo aldığı ifade edilen 30'lu yaşlarının başındaki Kim'in fazla sigara içtiği belirtiliyor.

DEDESİNİN ANMA TÖRENİNDE YÜRÜYEMEMİŞTİ

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ülkenin kurucusu ve dedesi Kim İl-sung’un ölümünün 20’nci yılında düzenlenen anma töreninde sahneye topallayarak çıkınca tartışma konusu olmuştu. 


Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326