'Kısmi seferberlik' ilanı sonrası koltuk fiyatları 25 bin Pound'a çıktı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in duyurduğu ülkede İkinci Dünya Savaşı’ndan sonraki ilk ‘kısmi seferberlik’ sonrası ülkeden ayrılmak isteyen zengin Rusların özel uçaklarda koltuklar için 25 bin Pound’a çıkan ödemeler yaptığı belirtildi.

'Kısmi seferberlik' ilanı sonrası koltuk fiyatları 25 bin Pound'a çıktı

The Guardian’da yer alan habere göre, Putin’in duyurduğu kısmi seferberlik sonrası ülkede sınırların kapatılmasına ilişkin planlar olduğu iddia edilirken ülkedeki bazı Rusların özel uçaklar tutarak vizesiz girilebilinen Ermenistan, Türkiye ve Azerbaycan gibi ülkelere yöneldikleri belirtildi.

Sekiz koltuklu bir özel uçağın kiralama ücretinin 80 bin Pound ile 140 bin Pound arasında değiştiği, kişi başı 20-25 bin Pound arasında bir ödeme yapıldığı belirtildi.

Kiralık uçak şirketi yöneticisi Yevgeny Bikov, “Durum şu an delice. Günde 50 talep alırken 5 bin talep alır olduk” dedi.

Kremlin’in ‘kısmi seferberlik’ açıklaması sonrası Rusya’daki erkekler arasında bir ülkeden ayrılma akımı olmuş, uçak biletlerinin fiyatları fırlamıştı. Rusya’nın sınır bölgelerinde de kilometreler süren trafik oluşmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER