Kocasının imam nikahlı sevgilisinden tazminat kazandı!

Hastalandığı ve ameliyat olmak için annesinin evine giden kadın tedavisinden sonra evine gittiğinde büyük bir şok ile karşılaştı.

Kocasının imam nikahlı sevgilisinden tazminat kazandı!
İzmir'de meydana gelen olayda rahatsızlanıp annesinin evine giden ve iyileştikten sonra eve dönen kadın eşinin birkadınla çekilmiş fotoğraflarını ve aşk mektupları bularak şok geçirdi.

Sultan A. rahatsızlanıp iki oğluyla birlikte anne ve babasının yanınan Adana'ya gitti. Ameliyat olup tedavisi olduktan sonra çocuklarını annesi ve babasını alıp kocasına haber vermeden eve dönen kadın büyük bir şok yaşadı.

Eve geldiğinde eşi 
38 yaşındaki Veysel A.’nın bir kadınla çekilmiş fotoğraflarını ve eşine yazılmış aşk mektuplarını buldu.

Veysel A., eve geldiğinde eşi, kayınvalidesi ve kayınpederini karşısında görünce şoke oldu, ardından 2 yıldır fotoğraftaki kadın yani Selma T. ile imam nikâhı ile birlikte yaşadıklarını itiraf etti.

TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Sultan A., bunun üzerine avukatı Haldun Hulki Gürcan aracılığıyla, eşinin sevgilisi Selma T. hakkında “Haksız fiil nedeniyle kişilik haklarına saldırı” gerekçesiyle 50 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı. Avukat Gürcan dava dilekçesinde Selma T.’nin müvekkilinin eşi ile evli olduğunu bilerek ahlaka ve adaba aykırı, gayri resmi birlikteliğe, gönül ilişkisine girip, eşini evinden koparıp kendisiyle yaşamasını sağladığını belirterek, “Davalı, müvekkilemin eşi ile ilişkiye girerek aile bütünlüğüne, kişilik haklarına, manevi varlığına ağır ve haksız bir saldırıda bulunmuştur. Bu olay nedeniyle müvekkilemin yuvası dağılmış, namus ve şerefi ihlal olmuştur” ifadelerine yer verdi.

‘YÜZÜĞÜ İADE ETTİM’

İzmir 9. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davaya cevap dilekçesi veren Selma T., Veysel A.’nın kendisini bekâr olarak tanıttığını, evinde ailesiyle fotoğraflarını görünce eşiyle ayrı yaşadığını söylediğini öne sürdü.

T., “Evli ve küçük çocukları olduğunu öğrenince adeta başımdan kaynar sular döküldü ve kendimi çok kötü hissettim, yanından ayrıldım. İlişkiye son verdim. Verdiği yüzüğü iade ettim.Çıkarttığı kredi kartını da kullanmadım” dedi. Veysel A. da evli olduğunu sakladığını doğruladı. Davada tanık olarak talimatla ifade veren kayınvalide Nazmiye G. eve döndüklerinde buldukları aşk mektuplarını ve fotoğrafları ve damadının ilişkisini itiraf ettiğini anlattı şunları söyledi: “Hatta Selma T.’nin, ‘Ben de bu evde seninle, karınla ve çocuklarınla birlikte oturacağım ve beni de çocuğumla birlikte kabul edeceksin. Ya da karın ve çocuklarına arabayla çarpıp öldürürüm’ dediğini söyledi. ‘Bir hata yaptım’ diyerek bizden özür diledi. Affettik. Selma’yı bırakacağını söyleyip, ‘Eve götürün ben de bir hafta sonra geleceğim’ dedi. Biz Adana’ya geldik. O gelmedi. Kızımın psikolojisi bozuldu, bunalıma girdi. Halen tedavi görüyor.” Çiftin çocukları da babalarının sevgilisi ile uzun uzun telefonda konuştuğunu anlattı, kadının anne-babalarının ayrılmasına neden olduğunu söyledi. Mahkeme “olayın oluş biçimi, tarafların sosyal ve ekonomik durumu”nu dikkate alarak Selma T.’yi 30 bin TL tazminata mahkûm etti. Veysel A.’nın eşine açtığı iki boşanma davası reddedilirken çocuklar için eşine 500 TL tedbir nafakası ödemesine hükmedildi. 


Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326