Kolonu patlayan 6 katlı bina mühürlendi

İstanbul Küçükçekmece'de, 6 katlı binanın kolonu yan tarafındaki binadaki çalışmalar sırasında patladı. Tahliye edilen bina mühürlendi.

Kolonu patlayan 6 katlı bina mühürlendi

Küçükçekmece’de, orta kolonu patlayan 24 yıllık bina tahliye edildi.

Küçükçekmece'de, orta kolonu patlayan 24 yıllık bina tahliye edildi. O sırada çalışan tekstil işçileri büyük korku yaşarken, belediye ekipleri binayı mühürledi.


 

Olay, saat 11.00 sıralarında Küçükçekmece Gültepe Mahallesindeki 6 katlı bir binada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 1998 yılında faaliyete geçen 6 katlı binanın bodrum katındaki orta kolonu çatladı. Betonların döküldüğünü gören ve o sırada tekstil atölyesinde çalışan işçiler büyük bir panik yaşadı. Korku yaşayan tekstil çalışanları ise hemen malzemeleri çıkararak iş yerini boşalttı. Vatandaşlar belediyeye haber verdikten sonra binayı tahliye etti. Ardından gelen Küçükçekmece Zabıta ekipleri yaptıkları kontrolün ardından, binayı mühürledi.


 

Bina ile ilgili incelemeler sürüyor.

Konu ile ilgili konuşan bina yöneticisi Yusuf Korkmaz, “Ben işteydim binada bir çökme olduğunu söylediler. Ağır bir ses gelmiş. İlk önce tekstil atölyesinde çalışan arkadaşların hepsi dışarı çıkmış, sonra bina sakinleri dışarı çıkmış. 4 saattir ne gelen var ne giden var. 153'ü de aradım, bakanlığı aradım, onlar da belediyeye yönlendirdiler. Boşalttık, kimse yok binada, 1998'de kullanılmaya başlamış bir bina” dedi.

Daha sonra konuşan tekstil atölyesinin sahibi Emrah Akçakaya, “O sırada içerdeydik, bir anda kolon patladı, beton attı, olduğu gibi dışarı çıktık. Korktuk, hemen tahliye ettik, dükkanı boşalttık. İçerde 20 kişi vardı” diye anlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER