'Komiserim' dedi 50 bin lirayla sırra kadem bastı

Her gün binlerce insanın mağdur olmasına rağmen yeterli tedbirin alınmadığı telefonla dolandırıcılık olayları dur durak bilmiyor. Bursa'da telefonla aradığı kişiye kendisini komiser olarak tanıtan kimliği belirsiz kişi, operasyon yalanıyla aldığı 49 bin 500 lira ile kayıplara karıştı.

'Komiserim' dedi 50 bin lirayla sırra kadem bastı
Çarşı Polis Merkezi Amirliği'ne müracaat eden Z.P., telefonla arayarak kendisini Işıklar Polis Merkezi'nde görevli komiser olarak tanıtan kimliği belirsiz kişi tarafından 49 bin 500 lira dolandırıldığını söyledi. Olayla ilgili ifade veren Z.P., "Işıklar karakolundan komiser olarak tanıtan şahıs, banka bilgilerime ulaşıldığını, gerekli operasyon için para yatırmam gerektiğini söyledi. Bankadan çektiğim 51 bin lira paradan Setbaşı'nda beş ayrı ATM'den 49 bin 500 liralık bölümünü verilen hesap numaralarına yatırdım. Bir süre sonra dolandırıldığımı anlayınca polis merkezine geldim." dedi. Cumhuriyet Savcılığı, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Ertuğrulgazi Polis Merkezi Amirliği'ne gelen Ş.K. isimli vatandaş da sahte polislerin verdiği hesaba 7 bin lira yatırdığını kaydetti. Telefonla kendisini arayan iki kişinin polis ve savcı olduklarını söylediklerinde korktuğunu belirten Ş.K., verilen hesap numarasına toplamda 7 bin lira yatırdığını dile getirdi. Aynı polis merkezine gelen N.S. de sahte sigortacılar tarafından 599 lira dolandırıldığını söyledi. Her iki olayla da ilgili olarak savcılık soruşturma başlattı. 
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2015, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326