Konya’da “narkotim” Göreve Başladı

İçişleri Bakanlığı bünyesinde başlatılan Narkotim Projesi kapsamında Konya’da 12 araçla 60 personel göreve başladı.Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun himayesinde 28-29 Kasım 2014 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Uyuşturucuyla Mücadele...

Konya’da “narkotim” Göreve Başladı
İçişleri Bakanlığı bünyesinde başlatılan Narkotim Projesi kapsamında Konya’da 12 araçla 60 personel göreve başladı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun himayesinde 28-29 Kasım 2014 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Uyuşturucuyla Mücadele Şurası’nda görüşülen ve Uyuşturucuyla Mücadele Eylem Planının önde gelen projelerinden biri olan Narkotim, Ankara Polis Akademisi’nde düzenlenen törenle hayata geçti. Konya’da Narkotimin faaliyete geçmesi dolayısıyla Polisevi’nde düzenlenen törene; Konya Valisi Muammer Erol, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Emin Dursun, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, daire müdürleri ve emniyet personeli katıldı. Törende konuşan Konya İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, Narkotim ekiplerinin bugün itibariyle göreve başlayacağını belirterek, “Narkotim ile ilgili yapılan projenin Ankara merkezli olarak 11 ilde aynı anda devreye sokulması projesi kapsamında birlikte olmaktayız. İçinde bulunduğumuz yüzyılın en büyük vebaları olarak görülen uyuşturucuyla ilgili mücadelede Narkotimlerimiz önemli katkı sağlayacaktır. Bu proje bizim ilimizle birlikte 11 ilde birlikte olacak. Ankara Polis Akademisi’nde düzenlenen törenle birlikte hizmetlerimiz devreye girmiş olacak. Bu proje kapsamında değişik markalarda 12 adet aracımız Narkotimlerde olacak. Diğer hizmetlerle beraber 30 tane araç göreve çıkacak. Aynı zamanda bu proje için kadromuz içerisinden 60 personel seçimi yaptık. Bu görevi yapacak arkadaşlarımıza şunu söylemek istiyorum; gençliği esir düşüren, ailelerin ocağını söndüren bu illetle ilgili mücadele sizlerden çok şey bekliyor. Devletin görev için sağladığı imkanlar ve sizin göstereceğiniz gayretle bu sorunun üstesinden geleceğinize inancım tamdır. Daha güvenli Konya için aklınız ve bileğiniz kuvvetli olsun” dedi.
İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal’ın konuşmasının ardından Narkotimlerde görevli ekiplere araçların anahtarları protokol üyeleri tarafından teslim edildi. Görevli polis ekipleri yeni araçlarının anahtarlarını aldıktan sonra görevlerine başladı. İlk etapta belirlenen 11 pilot ilde göreve başlayacak olan Narkotimlerde, emniyet personeline psikolog ve sosyologlar da destek verecek. Narkotimlerle, okul ve gençlerin sosyal yaşam alanlarının çevresi ile riskli bölge, mahalle ve sokaklarda uyuşturucu maddelerinin satışının engellenmesi ile uyuşturucu kullanan gençlere psikolojik ve sosyal destek sağlanarak soruna etkin ve kalıcı çözümler bulunması hedefleniyor. 11 ilde bin personel ile göreve başlayacak olan Narkotimlerin görev yapacakları pilot iller ise şöyle: "İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Mersin, Antalya, Konya, Diyarbakır, Samsun ve Erzurum."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326