Köpeğe levye ile saldıran magandaya 3 yıl hapis!

Bodrum'da 43 yaşındaki emlakçı Taylan D. hakkında, oturduğu sitede kendisine havlayan köpeğe otomobilinden aldığı levyeyle saldırdığı iddiasıyla dava açıldı.

Köpeğe levye ile saldıran magandaya 3 yıl hapis!

Gümüşlük Mahallesi'ndeki Fer Yapı Sitesi'nde geçen 25 Nisan'da meydana gelen ve hayvanseverlerin tepkisini çeken olayda, site sakini Taylan D, iddiaya göre, bahçeden geçerken kendisine havlayan köpeğe otomobilinden aldığı levyeyle karşılık verdi. O sırada bahçedeki diğer köpekleri besleyen Mevhibe Gözneli ise Taylan D.'yi engellemeye çalıştı. Gözneli, levyenin sağ eline isabet etmesiyle yaralandı. O anları ise Mevhibe Gözneli'nin kızı Damla Çağlar, cep telefonuyla görüntüledi. Sosyal medyadan paylaşılan o görüntüleri izleyen hayvanseverler, Taylan D.'ye tepki gösterdi.

MALA ZARAR SUÇU

Gözneli olaydan sonra jandarmaya ve savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu. Taylan D. hakkında, Türk Ceza Kanunu'nun mala zarar verme suçunu düzenleyen 151'inci maddesi kapsamında 4 aydan 3 yıla kadar hapis ya da adli para cezası istemiyle dava açıldı. Bodrum 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına Taylan D. katılmazken, Mevhibe Gözneli ile kızı ifade verdi. Gözneli, duruşmada olay anında çekilen görüntüleri mahkemeye sundu. Mahkeme, Taylan D.'nin ifadesinin alınması için duruşmayı 14 Temmuz'a erteledi.

"CEZALANDIRILSIN"

Mevhib e Gözneli, "Sitede hepimizin baktığı, su, yemek verdiği ve kimseye zararı olmayan bir hayvanı demir levye ile döven şahısın cezalandırılması için şikayetçi oldum. Çünkü bu şahısa ceza verilmez ise aynı hareketi başka bir canlıya yapmaya devam edecek. Hakkında kamu davası açılmış olması bile önemli bir konu. Görüntüleri mahkemeye sundum. Suç inkar edilemeyecek biçimde ortada, adaletin yerini bulacağına inanıyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER