Körfez Aşağı Hereke Yağmursuyu Hattına Kavuşuyor

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, Körfez ilçesine bağlı Aşağı Hereke bölgesinde yağmur suyu hattı yenileme çalışmaları yapıyor.İSU Genen Müdürlüğü, eğimli bir alan üzerine kurulu bulunan ve aşırı yağışlarda...

Körfez Aşağı Hereke Yağmursuyu Hattına Kavuşuyor
Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, Körfez ilçesine bağlı Aşağı Hereke bölgesinde yağmur suyu hattı yenileme çalışmaları yapıyor.
İSU Genen Müdürlüğü, eğimli bir alan üzerine kurulu bulunan ve aşırı yağışlarda oluşan yüzey sularından dolayı yetersiz kalan Aşağı Hereke bölgesi yağmursuyu hattında çalışma başlattı. Ana arter olan Cumhuriyet Caddesi boyunca yapılan çalışmalarda bin 400 ile 400 mm arasındaki değişik çaplarda borular kullanılıyor. Boru imalatlarının sürdüğü çalışmalarda toplam 275 metre uzunluğunda yağmursuyu hattı inşa edilecek. Kısa bir süre içinde tamamlanması beklenen çalışmalarda, yeni yağmursuyu hattı ile toplanacak olan yağmur suları tren yolu altından geçen dereye bağlanarak uzaklaştırılacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte bölgede yağmursuyu probleminin tekrar yaşanmaması hedefleniyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER